Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie

W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie

General Motors planuje zwolnić ok. 9,5 tys. pracowników w fabrykach Opla w Europie. -Według ustnych zapewnień przedstawicieli zarządu GM te zwolnienia nie dotkną fabryki w Gliwicach.

W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie
Informacje o planach zwolnień podano podczas spotkania Prezydium Europejskiej Rady Pracowników GM oraz przedstawicieli pracowników z Polski, Węgier i Austrii z zarządem GM oraz dyrektorami personalnym fabryk. Pracowników Opla z Polski reprezentował Robert Potempa z zakładowej Solidarności. - Padały tylko ogólne liczby, mało było konkretów. Usłyszeliśmy jednak, że szczegółowy plan restrukturyzacji ma zostać podany jeszcze grudniu - relacjonuje Potempa.
 
- Choć z jednej strony cieszą nas zapewnienie, że w gliwickiej fabryce zwolnień nie będzie, to z drugiej strony martwi nas, że będą zwolnienia w innych europejskich fabrykach. Jeśli rzeczywiście musi do nich dojść chcemy, aby odbyło się to na zasadzie dobrowolnych odejść i odpraw wyższych niż przy grupowych zwolnieniach - podkreśla Mirosław Rzeźniczek, wiceszef Solidarności w Oplu.

Podczas spotkania szefowie GM zapowiedzieli, że żadna fabryka Opla w Europie nie otrzyma od koncernu gwarancji produkcji. -Tę zapowiedź przyjmuję za spokojem. Ale jeśli choć jedna fabryka taką gwarancje dostanie, będziemy się domagać gwarancji dla wszystkich. Nie chcemy powtórki z przymiarek Magny do Opla, kiedy zachodnioeuropejskim fabrykom dawano gwarancje produkcji, a gliwickiemu zakładowi nie, co budziło poważne obawy, że nasza fabryka zostanie zlikwidowana, aby ratować zakłady, które otrzymały gwarancję produkcji - dodaje Rzeźniczek.

GM spłacił już swoje zobowiązania wobec rządu niemieckiego, ale w przyszłym roku chce znaleźć w europejskich zakładach Opla 265 mln euro, a to oznacza bolesne cięcia.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Peugeot 5008 - z minivana w crossovera
Peugeot 5008 - z minivana w crossovera
Na kilka tygodni przed salonem w Paryżu koncern PSA przedstawia kolejną generację modelu 5008. Druga odsłona tego modelu, podobnie jak mniejszy 3008 przeobraża się z minivana w crossovera.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj