mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie

W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie

General Motors planuje zwolnić ok. 9,5 tys. pracowników w fabrykach Opla w Europie. -Według ustnych zapewnień przedstawicieli zarządu GM te zwolnienia nie dotkną fabryki w Gliwicach.

W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie
Informacje o planach zwolnień podano podczas spotkania Prezydium Europejskiej Rady Pracowników GM oraz przedstawicieli pracowników z Polski, Węgier i Austrii z zarządem GM oraz dyrektorami personalnym fabryk. Pracowników Opla z Polski reprezentował Robert Potempa z zakładowej Solidarności. - Padały tylko ogólne liczby, mało było konkretów. Usłyszeliśmy jednak, że szczegółowy plan restrukturyzacji ma zostać podany jeszcze grudniu - relacjonuje Potempa.
 
- Choć z jednej strony cieszą nas zapewnienie, że w gliwickiej fabryce zwolnień nie będzie, to z drugiej strony martwi nas, że będą zwolnienia w innych europejskich fabrykach. Jeśli rzeczywiście musi do nich dojść chcemy, aby odbyło się to na zasadzie dobrowolnych odejść i odpraw wyższych niż przy grupowych zwolnieniach - podkreśla Mirosław Rzeźniczek, wiceszef Solidarności w Oplu.

Podczas spotkania szefowie GM zapowiedzieli, że żadna fabryka Opla w Europie nie otrzyma od koncernu gwarancji produkcji. -Tę zapowiedź przyjmuję za spokojem. Ale jeśli choć jedna fabryka taką gwarancje dostanie, będziemy się domagać gwarancji dla wszystkich. Nie chcemy powtórki z przymiarek Magny do Opla, kiedy zachodnioeuropejskim fabrykom dawano gwarancje produkcji, a gliwickiemu zakładowi nie, co budziło poważne obawy, że nasza fabryka zostanie zlikwidowana, aby ratować zakłady, które otrzymały gwarancję produkcji - dodaje Rzeźniczek.

GM spłacił już swoje zobowiązania wobec rządu niemieckiego, ale w przyszłym roku chce znaleźć w europejskich zakładach Opla 265 mln euro, a to oznacza bolesne cięcia.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.