mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie

W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie

General Motors planuje zwolnić ok. 9,5 tys. pracowników w fabrykach Opla w Europie. -Według ustnych zapewnień przedstawicieli zarządu GM te zwolnienia nie dotkną fabryki w Gliwicach.

W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie
Informacje o planach zwolnień podano podczas spotkania Prezydium Europejskiej Rady Pracowników GM oraz przedstawicieli pracowników z Polski, Węgier i Austrii z zarządem GM oraz dyrektorami personalnym fabryk. Pracowników Opla z Polski reprezentował Robert Potempa z zakładowej Solidarności. - Padały tylko ogólne liczby, mało było konkretów. Usłyszeliśmy jednak, że szczegółowy plan restrukturyzacji ma zostać podany jeszcze grudniu - relacjonuje Potempa.
 
- Choć z jednej strony cieszą nas zapewnienie, że w gliwickiej fabryce zwolnień nie będzie, to z drugiej strony martwi nas, że będą zwolnienia w innych europejskich fabrykach. Jeśli rzeczywiście musi do nich dojść chcemy, aby odbyło się to na zasadzie dobrowolnych odejść i odpraw wyższych niż przy grupowych zwolnieniach - podkreśla Mirosław Rzeźniczek, wiceszef Solidarności w Oplu.

Podczas spotkania szefowie GM zapowiedzieli, że żadna fabryka Opla w Europie nie otrzyma od koncernu gwarancji produkcji. -Tę zapowiedź przyjmuję za spokojem. Ale jeśli choć jedna fabryka taką gwarancje dostanie, będziemy się domagać gwarancji dla wszystkich. Nie chcemy powtórki z przymiarek Magny do Opla, kiedy zachodnioeuropejskim fabrykom dawano gwarancje produkcji, a gliwickiemu zakładowi nie, co budziło poważne obawy, że nasza fabryka zostanie zlikwidowana, aby ratować zakłady, które otrzymały gwarancję produkcji - dodaje Rzeźniczek.

GM spłacił już swoje zobowiązania wobec rządu niemieckiego, ale w przyszłym roku chce znaleźć w europejskich zakładach Opla 265 mln euro, a to oznacza bolesne cięcia.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando