mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie

W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie

General Motors planuje zwolnić ok. 9,5 tys. pracowników w fabrykach Opla w Europie. -Według ustnych zapewnień przedstawicieli zarządu GM te zwolnienia nie dotkną fabryki w Gliwicach.

W gliwickim Oplu zwolnień nie będzie
Informacje o planach zwolnień podano podczas spotkania Prezydium Europejskiej Rady Pracowników GM oraz przedstawicieli pracowników z Polski, Węgier i Austrii z zarządem GM oraz dyrektorami personalnym fabryk. Pracowników Opla z Polski reprezentował Robert Potempa z zakładowej Solidarności. - Padały tylko ogólne liczby, mało było konkretów. Usłyszeliśmy jednak, że szczegółowy plan restrukturyzacji ma zostać podany jeszcze grudniu - relacjonuje Potempa.
 
- Choć z jednej strony cieszą nas zapewnienie, że w gliwickiej fabryce zwolnień nie będzie, to z drugiej strony martwi nas, że będą zwolnienia w innych europejskich fabrykach. Jeśli rzeczywiście musi do nich dojść chcemy, aby odbyło się to na zasadzie dobrowolnych odejść i odpraw wyższych niż przy grupowych zwolnieniach - podkreśla Mirosław Rzeźniczek, wiceszef Solidarności w Oplu.

Podczas spotkania szefowie GM zapowiedzieli, że żadna fabryka Opla w Europie nie otrzyma od koncernu gwarancji produkcji. -Tę zapowiedź przyjmuję za spokojem. Ale jeśli choć jedna fabryka taką gwarancje dostanie, będziemy się domagać gwarancji dla wszystkich. Nie chcemy powtórki z przymiarek Magny do Opla, kiedy zachodnioeuropejskim fabrykom dawano gwarancje produkcji, a gliwickiemu zakładowi nie, co budziło poważne obawy, że nasza fabryka zostanie zlikwidowana, aby ratować zakłady, które otrzymały gwarancję produkcji - dodaje Rzeźniczek.

GM spłacił już swoje zobowiązania wobec rządu niemieckiego, ale w przyszłym roku chce znaleźć w europejskich zakładach Opla 265 mln euro, a to oznacza bolesne cięcia.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.