mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W góry nad morze

W góry nad morze

Robert Kisiel przed wyscigiem górskim w Sopocie

Mistrz Polski w Pucharze Alfa Romeo Robert Kisiel już w najbliższą sobotę i niedzielę wystartuje w wyścigu górskim w Sopocie. Robert pojedzie znaną z wyścigów Alfą Romeo 156.

Na pomysł zorganizowania wyścigu górskiego nad morzem wpadł przed czterema laty Lesław Orski, znany z brawurowego stylu jazdy w rajdach samochodowych. Wyścig odbywa się na malowniczo położonej okazjonalnej trasie między Sopotem i Gdynią prowadzącej krętymi ulicami Trójmiasta. Różnica wzniesień wynosi 108 metrów, długość trasy to nieco ponad 3 km. Zawodnicy pokonają 11 prawych i 7 lewych zakrętów. Kibicom szczególnie polecamy miejsce widokowe na rondzie, gdzie samochody często podróżują na dwóch kołach!

Robert Kisiel:

- Start w Sopocie to wspaniała okazja do zaprezentowania się szerokiej rzeszy publiczności. Wyścig odbywa się w szczycie sezonu urlopowego nad samym morzem. Jednocześnie w tym czasie w Sopocie rozgrywany jest turniej tenisowy Idea Prokom Open, więc dla mnie i mojego głównego sponsora firmy Idea Meritum jest to okazja do dostarczenia wszystkim kibicom tenisa i wyścigów dodatkowych atrakcji sportowych.

Sopocki wyścig nie będzie moim jedynym okazjonalnym występem w tym sezonie. Na przełomie sierpnia i września skorzystam z zaproszenia organizatora wystartuję w eliminacji VW New Beetle Cup na torze „Eurospeedway” w Niemczech.

Więcej informacji o udziale Roberta Kisiela w niemieckim wyścigu w pucharze nowego „Garbusa” podamy już niebawem. Wcześniej (10 i 11 sierpnia) czeka nas IV runda WSMP tym razem na torze w Opolu. Od początku sezonu 2002 Robert jest liderem Pucharu Alfa Romeo. W połowie sezonu ma on 19-punktową przewagę nad drugim w klasyfikacji Arturem Czyżem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!