mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W każdym województwie będzie zespół do walki z piratami drogowymi

W każdym województwie będzie zespół do walki z piratami drogowymi

Komendant Główny Policji, gen. insp. Marek Działoszyński, zapowiedział powołanie w każdej komendzie wojewódzkiej zespołu do walki z piractwem drogowym.

W każdym województwie będzie zespół do walki z piratami drogowymi
Nowy pomysł Komendanta Głównego Policji jest następstwem kilku ostatnich wydarzeń związanych z drastycznym łamaniem przepisów ruchu drogowego przez kierowców. Zespół do walki z piractwem drogowym będzie składał się z wydzielonych funkcjonariuszy ruchu drogowego wyposażonych w wideorejestratory, policjanta pionu kryminalnego, a także policjanta mającego dostęp do policyjnych baz danych, by na podstawie notowań w tych bazach typować osoby, które notorycznie łamią prawo i co do których normalny tok postępowania nie przynosi pożądanych efektów.

- Chcemy działać selekcyjnie, nie kierować represji w stosunku do każdego uczestnika ruchu drogowego ale do tych, którzy na oczach innych łamią prawo w sposób lekceważący, powodują zagrożenie. Chcemy im odbierać prawa jazdy, chcemy doprowadzać do sytuacji takiej, w której będziemy mogli przejść z kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia na kodeks karny - mówi gen. insp. Marek Działoszyński.

Bardziej zdecydowane działania policji na polskich drogach są już zresztą widoczne od początku tego roku. Poprawa bezpieczeństwa na drogach jest bowiem w tym roku jednym z priorytetów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Policji. Podjęte działania już przynoszą pierwsze owoce. Od stycznia do czerwca prawie dwukrotnie wzrosła liczba kontroli trzeźwości w stosunku do ubiegłego roku. Odnajduje to przełożenie na liczbie zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców. O 16 proc. spadła liczba wypadków spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu. Zmalała także liczba śmiertelnych wypadków (o 20 proc.). Mniej było również ofiar i rannych (o 17 proc.).

Podobne wiadomości:

Światowa premiera: Policyjny VW e-Golf

auto motor i sport 0000-00-00

Po premierze cywilnego Volkswagena e-Golfa, przyszła pora na radiowóz. Auto oczywiście do pościgów się nie nadaje, ale patrolowanie i "skradanie się" wychodzi mu całkiem dobrze.

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.