mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W każdym województwie będzie zespół do walki z piratami drogowymi

W każdym województwie będzie zespół do walki z piratami drogowymi

Komendant Główny Policji, gen. insp. Marek Działoszyński, zapowiedział powołanie w każdej komendzie wojewódzkiej zespołu do walki z piractwem drogowym.

W każdym województwie będzie zespół do walki z piratami drogowymi
Nowy pomysł Komendanta Głównego Policji jest następstwem kilku ostatnich wydarzeń związanych z drastycznym łamaniem przepisów ruchu drogowego przez kierowców. Zespół do walki z piractwem drogowym będzie składał się z wydzielonych funkcjonariuszy ruchu drogowego wyposażonych w wideorejestratory, policjanta pionu kryminalnego, a także policjanta mającego dostęp do policyjnych baz danych, by na podstawie notowań w tych bazach typować osoby, które notorycznie łamią prawo i co do których normalny tok postępowania nie przynosi pożądanych efektów.

- Chcemy działać selekcyjnie, nie kierować represji w stosunku do każdego uczestnika ruchu drogowego ale do tych, którzy na oczach innych łamią prawo w sposób lekceważący, powodują zagrożenie. Chcemy im odbierać prawa jazdy, chcemy doprowadzać do sytuacji takiej, w której będziemy mogli przejść z kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia na kodeks karny - mówi gen. insp. Marek Działoszyński.

Bardziej zdecydowane działania policji na polskich drogach są już zresztą widoczne od początku tego roku. Poprawa bezpieczeństwa na drogach jest bowiem w tym roku jednym z priorytetów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Policji. Podjęte działania już przynoszą pierwsze owoce. Od stycznia do czerwca prawie dwukrotnie wzrosła liczba kontroli trzeźwości w stosunku do ubiegłego roku. Odnajduje to przełożenie na liczbie zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców. O 16 proc. spadła liczba wypadków spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu. Zmalała także liczba śmiertelnych wypadków (o 20 proc.). Mniej było również ofiar i rannych (o 17 proc.).

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.