mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W kwietniu nieco mniejszy import używanych

W kwietniu nieco mniejszy import używanych

W kwietniu do Polski zostało sprowadzonych z zagranicy 79.787 samochodów używanych, czyli o niecałe 4% mniej niż miesiąc wcześniej. W sumie w tym roku do kraju trafiło już prawie 300 tys. używanych pojazdów.

W kwietniu nieco mniejszy import używanych

Mimo iż w kwietniu nastąpił niewielki spadek importu w porównaniu do marca, to jednak wciąż utrzymuje się on na stosunkowo wysokim poziomie, zdecydowanie wyższym niż np. w styczniu czy lutym. W porównaniu do kwietnia zeszłego roku nastąpił nawet wzrost o ponad 30%. Choć z miesiąca na miesiąc poprawia się struktura wiekowa sprowadzonych pojazdów, to jednak wciąż zdecydowanie dominują tu auta ponad 10-letnie, z prawie 50% udziałem.

Wśród sprowadzonych samochodów dominują, co chyba jest naturalne, auta produkcji niemieckiej - Volkswageny oraz Ople. Dużą popularnością cieszą się także takie marki jak Ford, Audi, BMW, Mercedes i Renault.

Po pierwszych czterech miesiącach roku do kraju trafiło już łącznie 298.434 samochodów używanych (291.134 z UE), co jest wynikiem o prawie 60% wyższym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym samym czasie w 2006 roku sprowadzono zaledwie 188 tys. aut.

Nieco niższa liczba sprowadzonych samochodów spowodowała, że w kwietniu do budżetu państwa trafiło nieco mniej pieniędzy z tytułu zapłaconej akcyzy (97,6 mln zł, podczas gdy w marcu 131,8 mln zł). Od początku roku skarb państwa wzbogacił się już tylko z tego tytułu o 383,4 mln zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross