mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W kwietniu nieco mniejszy import używanych

W kwietniu nieco mniejszy import używanych

W kwietniu do Polski zostało sprowadzonych z zagranicy 79.787 samochodów używanych, czyli o niecałe 4% mniej niż miesiąc wcześniej. W sumie w tym roku do kraju trafiło już prawie 300 tys. używanych pojazdów.

W kwietniu nieco mniejszy import używanych

Mimo iż w kwietniu nastąpił niewielki spadek importu w porównaniu do marca, to jednak wciąż utrzymuje się on na stosunkowo wysokim poziomie, zdecydowanie wyższym niż np. w styczniu czy lutym. W porównaniu do kwietnia zeszłego roku nastąpił nawet wzrost o ponad 30%. Choć z miesiąca na miesiąc poprawia się struktura wiekowa sprowadzonych pojazdów, to jednak wciąż zdecydowanie dominują tu auta ponad 10-letnie, z prawie 50% udziałem.

Wśród sprowadzonych samochodów dominują, co chyba jest naturalne, auta produkcji niemieckiej - Volkswageny oraz Ople. Dużą popularnością cieszą się także takie marki jak Ford, Audi, BMW, Mercedes i Renault.

Po pierwszych czterech miesiącach roku do kraju trafiło już łącznie 298.434 samochodów używanych (291.134 z UE), co jest wynikiem o prawie 60% wyższym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym samym czasie w 2006 roku sprowadzono zaledwie 188 tys. aut.

Nieco niższa liczba sprowadzonych samochodów spowodowała, że w kwietniu do budżetu państwa trafiło nieco mniej pieniędzy z tytułu zapłaconej akcyzy (97,6 mln zł, podczas gdy w marcu 131,8 mln zł). Od początku roku skarb państwa wzbogacił się już tylko z tego tytułu o 383,4 mln zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Odgadnij model Odgadnij model