mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W niedzielę czas na GP Hiszpanii

W niedzielę czas na GP Hiszpanii

Już w najbliższy weekend na torze Catalunya pod Barceloną odbędzie się piąta eliminacja mistrzostw świata F1. Niedzielny wyścig będzie trzynastym z rzędu Grand Prix Hiszpanii, które będzie miało miejsce na tym torze.

W niedzielę czas na GP Hiszpanii

Tor Catalunya został zbudowany pomiędzy 1989 a 1991 rokiem. Pierwsze Grand Prix odbyło się tu 29 września 1991 roku - dokładnie 19 dni po oficjalnym otwarciu toru. Wówczas triumfował Nigel Mansell jadący w bolidzie zespołu Williams-Renault. Tegoroczny wyścig o GP Hiszpanii liczy 305,256 kilometrów i składa się z 66 okrążeń o długości 4,627 km. Kierowcy pokonują 13 zakrętów, w tym 5 lewostronnych i 8 prawostronnych.

Ma on bardzo ciekawe, wąskie wejścia w zakręty, super szybkie proste, które pozwalają rozwinąć prędkość do 310 km/h. Szybkie zakręty na torze w Barcelonie oznaczają ciągłe przeciążenia dla organizmu, co jest fizycznym wyzwaniem dla kierowcow.

Głównym faworytem jest bez wątpienia Michael Schumacher, który triumfował we wszystkich - czterech - tegorocznych eliminacjach F1. W Hiszpanii Niemiec wygrywał już pięć razy w latach 1995-1996 oraz nieprzerwanie od 2001 roku. Czy którykolwiek z kierowców jest w stanie zagrozić kierowcy Ferrari? Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego z autem Schumachera to znów wyścig może zostać rozstrzygnięty po zaledwie paru okrążeniach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.