mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W październiku "nowy" Daimler

W październiku "nowy" Daimler

Po niedawnym rozwiązaniu koncernu DaimlerChrysler, niemiecki producent samochodów marki Mercedes będzie nosił zupełnie nową nazwę. O jej ostatecznym kształcie zadecydują akcjonariusze spółki na specjalnie zaplanowanym spotkaniu 4. października br.

W październiku
Jak donosi niemiecka gazeta branżowa „Automobilwoche“ początkowo spotkanie ze względów symbolicznych miało odbyć się w głównej kwaterze niemieckiego koncernu w Stuttgarcie. Ostatecznie jednak wybrano Berlin ze względu na lepsze możliwości organizacji ważnego dla Niemców spotkania. Ponadto coroczne wspólne debaty nad dalszym rozwojem firmy od lat prowadzone były właśnie w stolicy Niemiec.

Jednym z głównych punktów październikowego gremium będzie głosowanie nad nowymi propozycjami nazwy koncernu po tym jak DaimlerChrysler pozbył się 80,1% udziałów amerykańskiego producenta na rzecz firmy inwestycyjnej Cerberus. Rada nadzorcza niemieckiej spółki zaproponowała by producent samochodów firmował się nazwą „Daimler AG” dając tym samym wyraz odcięcia się od lat przeszłych. Akcjonariusze oczekują również, że na spotkaniu szef koncernu Dieter Zetsche przedstawi wizję i perspektywy rozwoju firmy na kolejne lata.

Nowa nazwa zaproponowana przez głównych udziałowców spółki została poddana jednak pod krytykę opinii publicznej, która uważa, że firma powinna powrócić do dawnej nazwy odwołującej się do dwóch założycieli koncernu: Gottlieba Daimlera i Carla Benza. Przed fuzją z Chryslerem niemiecki producent widniał pod szyldem Daimler-Benz AG.

Niewykluczone, że swoje nazwy zmienią także fabryki, które produkują samochody osobowe i ciężarówki pod marką Mercedes-Benz. Jak dowiedzieli się dziennikarze „Automobilwoche”, Dieter Zetsche zaproponował aby dotychczasowe zakłady Daimlera zastąpić nazwą Mercedes.

Czytaj także:

Daimler bez Chryslera 2007-05-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando