mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W poszukiwaniu bliźniaka

W poszukiwaniu bliźniaka

Producent samochodów marki Mercedes-Benz, poszukuje właśnie partnera, z którym dzielić będzie koszty związane ze stworzeniem, a następnie produkcją następcy dla modeli Klasy A oraz Klasy B.

W poszukiwaniu bliźniaka

Druga generacja Mercedesa Klasy A weszła do sprzedaży pod koniec 2004 roku, natomiast Klasa B pojawiła się po raz pierwszy latem 2005 roku. Według zasady 'siedmiu lat', spodziewać się należy, że dotychczasowa linię najmniejszych samochodów ze stawki, zmieni się kolejno w 2011 oraz 2012 roku. Gdyby Mercedesowi udało się znaleźć kooperanta, wtedy koszty związane z wprowadzeniem nowych modeli zostałyby zredukowane o połowę.

"Musimy zaakceptować to, że działający samotnie Mercedes nie będzie w stanie osiągnąć takich poziomów sprzedaży, jakie na dzień dzisiejszy osiąga konkurencja." - twierdzi Thomas Weber, członek zarządu DaimlerChrysler. Dodaje po tym, że właśnie w toku tworzona jest strategia koncernu na następne lata.
 
Podczas konferencji prasowej, która została zorganizowana w trakcie paryskich targów motoryzacyjnych, Thomas Weber, nie chciał w żaden sposób ujawnić żadnego z potencjalnych partnerów. Według nieoficjalnych źródeł, bardzo możliwym jest, że do tej stawki wejdzie PSA/Peugeot-Citroen. Francuski koncern wcześniej współpracował już z największym konkurentem marki ze Stuttgartu, czyli BMW.

Aktualne wersje modeli Mercedesa zbudowane są na płycie podłogowej, która wymaga użycia większej ilości droższych materiałów, niż w przypadku innych samochodów tej klasy. Budowanie kolejnych generacji aut na tej samej konstrukcji wykluczałoby możliwość współdzielenia jednostek silnikowych lub innych części samochodów marki Mercedes, bądź też grupy Chrysler.

Według nieoficjalnych komentarzy ludzi z koncernu, głównie chodzi tutaj o zmniejszenie kosztów, aby w efekcie zwiększyć i tak małe zyski w tym bardzo konkurencyjnym segmencie. Potencjalni klienci prawdopodobnie i tak nie będą w stanie zauważyć podobieństw między samochodami produkowanymi przez oba koncerny.

Czytaj także:

Mocne uderzenie Mercedesa (2006-09-18)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 91 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Klasa A Klasa B

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando