mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W rok po debiucie Lancera WRC

W rok po debiucie Lancera WRC

Zespół Marlboro Mitsubishi Ralliart przed Rajdem San Remo

Rajd San Remo, jedenasta runda tegorocznej edycji mistrzostw świata to ostatnie w tym roku spotkanie najlepszych kierowców i ich zespołów na asfaltowych nawierzchniach. Po debiutującym w serialu Rajdzie Niemiec, który zyskał miano asfaltowego Safari następuje powrót na tradycyjne trasy w północno-zachodnich Włoszech. Górskie, często pokryte warstwą mokrych liści drogi, po których przebiegają odcinki specjalne zlokalizowane w okolicach stolicy włoskiej piosenki, wymagają od kierowców wielkiej precyzji w prowadzeniu samochodu, odwagi i pełnej koncentracji. Widowiskowej rywalizacji - jak zawsze podczas tego rajdu - towarzyszą tłumy żywo reagujących kibiców, którzy dosłownie oblepiają najciekawsze miejsca.

Na starcie w San Remo stają dwie "etatowe" załogi Marlboro Mitsubishi Ralliart: Francois Delecour i Daniel Grataloup oraz Alister McRae i David Senior. Obaj pojadą Mitsubishi Lancerami WRC2, dla których będzie to dopiero trzeci start w rajdzie, a drugi na asfaltowych nawierzchniach. Czterdziestolatek Delecour (ur.30.08.1962) nie jest nowicjuszem na trasach San Remo. Startował w tym rajdzie już osiem razy. Czterokrotnie zdobywał punkty, a najlepsze, drugie miejsce wywalczył w sezonie 2000.

- Podczas Rajdu Niemiec mogliśmy się przekonać, że samochód jest już o wiele lepszy. Nie wykazaliśmy jeszcze tego w pełni, bowiem podczas ostatniego dnia mieliśmy trochę problemów technicznych. Liczę na niezły wynik, chociaż przyjdzie rywalizować z takimi specjalistami od asfaltów jak Panizzi czy Bugalski. Osobiście nie przepadam za San Remo, asfaltowe rajdy z wyjątkiem Korsyki nie należą do moich ulubionych rund mistrzostw świata. Lubiłem San Remo sprzed lat, gdy częściowo przebiegało po szutrach w Toskanii i było znacznie dłuższym rajdem. Przed startem przeprowadziliśmy testy, podczas których dokonaliśmy zmian w układach hamowania i zawieszenia. Myślę, że i tym razem będzie lepiej niż poprzednio - powiedział Francois Delecour.

Alister McRae i David Senior startowali w Rajdzie San Remo pięciokrotnie, w tym dwukrotnie samochodem napędzanym na jedną oś. W sezonie 1994 odnieśli zwycięstwo w tej ostatniej kategorii.

- Po Rajdzie Niemiec powracamy na typowe asfaltowe nawierzchnie. Czasy jakie uzyskiwał Francois na niektórych odcinkach specjalnych podczas drugiego etapu w Niemczech nastrajają optymistycznie, chociaż musimy jeszcze trochę popracować nad samochodem. W tym rajdzie nic nie powinno nas zaskoczyć. Istotny i nie zawsze najłatwiejszy będzie jednak dobór opon - stwierdził Alister McRae.

Derek Dauncey, menedżer zespołu Marlboro Mitsubishi Ralliart, przypomniał z kolei, że "dwanaście miesięcy temu, właśnie podczas Rajdu San Remo doszło do debiutu Mitsubishi Lancera WRC, który jest najmłodszym samochodem w tej specyfikacji w całej stawce. Ten rajd pozwoli porównać dwa starty i przyjrzeć się bliżej postępowi w rozwoju naszego samochodu. Rajd Niemiec był z pewnością punktem zwrotnym, obaj kierowcy odnotowali korzystne zmiany w Lancerze WRC. San Remo to rodzaj rajdowego wyścigu po w miarę równych nawierzchniach i z niecierpliwością oczekujemy na start w tym rajdzie".

44 RAJD SAN REMO - RAJD WŁOCH - 19-22.09.2002

XI runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata 2002

Baza rajdu: Hotel Royal w San Remo

Trasa: 1407,04 km w tym 18 odcinków specjalnych o długości 385,84 km

Najdłuższy odcinek specjalny: Colle Langan OS 10 i 14 (42,31 km)

Najkrótszy odcinek specjalny: Ghimbegna OS 3 i 8 (10,44 km)

Start: w czwartek, 19 września o godz. 20:30 tylko ceremonia startu w San Remo

Start do "właściwej" rywalizacji w piątek, 20 września o godz.06.00 w San Remo.

Pierwszy odcinek specjalny o godz. 08.07

Meta: w niedzielę, 22 września, godz. 15.00 w San Remo

Ostatni odcinek specjalny o godz. 12.21

Nawierzchnia: asfaltowa

Liczba zgłoszeń: 57 w tym 16 załóg fabrycznych nominowanych do zdobywania punktów dla swojego zespołu.

Parki serwisowe: tylko w jednym miejscu, w miejscowości Imperia

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!