mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W sierpniu sprowadziliśmy mniej używanych

W sierpniu sprowadziliśmy mniej używanych

Okres wakacyjny wyraźnie odbił się na liczbie sprowadzonych do kraju samochodów używanych. W sierpniu do Polski wjechało łącznie 91.536 aut używanych, o prawie 37 tys. mniej niż w lipcu, jednak o niecałe 2 tys. więcej niż rok temu.

W sierpniu na łączną liczbę sprowadzonych samochodów 88,5 tys. stanowiły pojazdy przywiezione z terenu Unii Europejskiej. Od początku roku do kraju trafiło już ponad 780 tys. samochodów używanych, z czego 758,3 tys. z krajów unijnych.

W sierpniu największy odsetek sprowadzanych aut używanych stanowiły samochody od 4 do 10 lat - 44,2%. Od początku roku nieznacznie więcej było jednak samochodów najstarszych, ponad dziesięcioletnich. Ich udział po od stycznia do sierpnia wynosi 43,7%, podczas gdy aut z przedziału 4-10 lat 43,1%.

Sierpniowy "import" przyniósł 118,3 mln zł dochodu do budżetu państwa z tytułu podatku akcyzowego od sprowadzanych samochodów używanych. W ciągu ośmiu miesięcy roku skarb państwa tylko z tego tytułu wzbogacił się już o 924,6 mln zł.
Tematy w artykule: samochody używane

Podobne wiadomości:

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

Jakie samochody kupują Polacy?

Jakie samochody kupują Polacy?

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross