mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W sierpniu sprowadziliśmy mniej używanych

W sierpniu sprowadziliśmy mniej używanych

Okres wakacyjny wyraźnie odbił się na liczbie sprowadzonych do kraju samochodów używanych. W sierpniu do Polski wjechało łącznie 91.536 aut używanych, o prawie 37 tys. mniej niż w lipcu, jednak o niecałe 2 tys. więcej niż rok temu.

W sierpniu na łączną liczbę sprowadzonych samochodów 88,5 tys. stanowiły pojazdy przywiezione z terenu Unii Europejskiej. Od początku roku do kraju trafiło już ponad 780 tys. samochodów używanych, z czego 758,3 tys. z krajów unijnych.

W sierpniu największy odsetek sprowadzanych aut używanych stanowiły samochody od 4 do 10 lat - 44,2%. Od początku roku nieznacznie więcej było jednak samochodów najstarszych, ponad dziesięcioletnich. Ich udział po od stycznia do sierpnia wynosi 43,7%, podczas gdy aut z przedziału 4-10 lat 43,1%.

Sierpniowy "import" przyniósł 118,3 mln zł dochodu do budżetu państwa z tytułu podatku akcyzowego od sprowadzanych samochodów używanych. W ciągu ośmiu miesięcy roku skarb państwa tylko z tego tytułu wzbogacił się już o 924,6 mln zł.
Tematy w artykule: samochody używane

Podobne wiadomości:

Jakie samochody kupują Polacy?

Jakie samochody kupują Polacy?

Aktualności 2016-10-06

Import samochodów - nadal ściągamy stare auta

Import samochodów - nadal ściągamy stare auta

Aktualności 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.