mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W sierpniu znowu więcej

W sierpniu znowu więcej

Nie utrzymała się tendencja spadkowa dotycząca liczby sprowadzanych do Polski samochodów używanych. W sierpniu nasi rodacy przywieźli do kraju o ponad 1.600 więcej aut niż w lipcu.

Łącznie do Polski trafiło 75.472 samochodów używanych, z czego 73.702 z innych krajów unijnych. Tendencja spadkowa utrzymywała się od czerwca, kiedy to po rekordowym w tym roku maju (86.135 aut) w kolejnych miesiącach liczba ta spadała. Najprawdopodobniej jesienne miesiące przyniosą ponownie lekki wzrost fali używanych, jaka pojawi się na naszych drogach.

Od początku roku do Polski wjechało już 588.013 samochodów używanych,z czego 575.481 stanowiły auta z terenu innych państw unijnych.

Choć liczba samochodów używanych w sierpniu była nieznacznie wyższa, to jednak, wg wstępnych danych Ministerstwa Finansów, wpływy do budżetu z tytułu podatku akcyzowego od sprowadzanych samochodów używanych były o ponad 20 mln zł niższe i wyniosły niecałe 59,5 mln zł. Przychody państwa tylko z tego tytułu w tym roku wyniosły już 605 mln zł, jednak ciągle wisi nad budżetem groźba konieczności ich oddania.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic