mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W takim samochodzie spodobasz się płci przeciwnej!

W takim samochodzie spodobasz się płci przeciwnej!

Za nieco ponad dwa tygodnie Walentynki. Jeżeli nie wybierasz się tego dnia na randkę, być może wynika to z tego, jakim samochodem jeździsz. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, kobiety lubią duże auta.

W takim samochodzie spodobasz się płci przeciwnej!

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie serwisu Insure.com przepytano ponad dwa tysiące kobiet oraz mężczyzn pod kątem rodzaju samochodu, jego kolory oraz marki przez pryzmat atrakcyjności płci przeciwnej.

Wyniki są bardzo ciekawe. Okazuje się, że według kobiet najbardziej atrakcyjni mężczyźni jeżdżą samochodami typu pickup. Aż 32 procent pytanych odpowiedziało w ten sposób. Na drugim miejscu pojawiają się auta sportowe z wynikiem 27 procent. Sportowo-rekreacyjne modele zdobyły 16 procent głosów. Luksusowy sedan 11 procent, a hybrydowe/elektryczne auta 9 procent. Najciekawsze są trzy ostatnie wyniki. Samochód firmy kurierskiej zdobył 4 procent głosów, minivany 2 procent, a pojazd którym przemieszcza się listonosz 1 procent.

Pod względem marek, którymi przemieszczają się atrakcyjni mężczyźni, wybór był wyglądał następująco. Kobiety najczęściej oglądają się za panami poruszającymi się Fordami (16 procent). Drugie miejsce należy do marki Chevrolet (13 procent). Porsche zajęło trzecie miejsce z wynikiem 11 procent.

Co ciekawe, pod względem kolorów pierwsze miejsce zajął czarny. Ponad połowa kobiet (53 procent) twierdzi, że zwykle takimi autami jeżdżą przystojni mężczyźni. Drugie miejsce zajął kolor srebrny (16 procent), trzecie zaś czerwony (13 procent). 

Wychodzi na to, że amerykański ideał mężczyzny porusza się czarnym Fordem F-150. Według specjalistów od psychologii z Ameryki taki samochód kojarzy się z silnym mężczyzną, który na co dzień zajmuje się ciężką pracą. W dodatku czarny kolor, ciężki do utrzymania w czystości, może podświadomie podpowiadać, że taki mężczyzna lubi utrzymywać wokół siebie porządek. 

Po drugiej stronie barykady sprawa wygląda następująco. Mężczyźni najczęściej kierują swoje oko w kierunku kobiet za kierownicą samochodów sportowych (39 procent). Na drugim miejscu znalazły się auta o nadwoziu sedan (22 procent). Trzecie miejsce SUV-y (20 procent). Co ciekawe, Amerykanie zwracają uwagę dość często (10 procent) na kobiety poruszające się wielkimi pickupami. Auta elektryczne/hybrydowe oraz minivany zajęły ostatnie pozycje (kolejno 6 i 4 procent). 

Pod względem marek sprawa wygląda następująco. Tutaj królują trzy niemieckie marki: BMW (16 procent), Mercedes (14 procent) oraz Porsche (10 procent). Najbardziej atrakcyjne kolory to czerwony (40 procent), czarny (23 procent) oraz srebrny (14 procent). 

Tak więc, amerykański ideał kobiety przemieszcza się sportowym BMW w kolorze ognistej czerwieni. W tym przypadku według psychologów wybór luksusowej marki oraz rzucającego się w oczy koloru podpowiada, że właścicielka jest dobrze sytuowana i pewna siebie. W dodatku sportowy samochód mówi o tym, że właścicielka nie boi się sportowej jazdy, a co za tym idzie lubi podróżować samochodem. 

Ciekawy jest również ranking tego, co najczęściej odrzuca kobiety i mężczyzny w związku z samochodem. Okazuje się, że są to niedopałki papierosów w samochodowej popielniczce (23 procent kobiet i tyle samo mężczyzn nie akceptuje tego). Na drugim miejscu jest bałagan na tylnej kanapie (22 procent kobiet, 23 procent mężczyzn). Jazda z głośną i "obciachową" muzyką zajęła trzecie miejsce (21 procent kobiet, 16 procent mężczyzn). Co ciekawe, dość wysoko znajduje się też jazda samochodem oklejonym plakatami wyborczymi (9 procent kobiet, 13 procent mężczyzn). Uszkodzenia samochodu również mogą być powodem niechęci płci przeciwnej (6 procent kobiet, 11 procent mężczyzn). Na przedostatnim miejscu znalazł się zbyt głośny wydech (14 procent kobiet, 9 procent mężczyzn). Odświeżacz samochodowy w kształcie drzewka może także zostać źle odebrany (5 procent kobiet, 5 procent mężczyzn).

Tematy w artykule: USA Walentynki kobiety

Podobne wiadomości:

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James Edition

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James...

Aktualności 2015-07-09

Dziesiąta generacja Hondy Civic już niebawem

Dziesiąta generacja Hondy Civic już niebawem

Aktualności 2015-04-03

Komentuj:

~rex 2014-01-30

hehe, zabawny artykuł :)

~Mat 2014-01-28

Mnie tam obojętnie czym kobiety jeżdżą. Może być to jednokołowiec cyrkowy napędzany mięśniami ud. Ważne, żeby była atrakcyjna i piękna, wtedy chce się patrzeć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.