mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W tym roku 280 tys. Fiatów

W tym roku 280 tys. Fiatów

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji premiery prasowej nowego Fiata Cromy przedstawiciele firmy zapowiedzieli wyprodukowanie w tym roku 280 tys. aut w tyskiej fabryce.

W tym roku 280 tys. Fiatów

Aby osiągnąć zakładaną liczbę wytworzonych samochodów, uruchomiona została produkcja na trzy zmiany. Prezes zarządu Fiat Auto Poland, Enrico Pavoni zapowiedział też, iż konieczne będzie też prowadzenie prac w niektóre wolne soboty.

Z planowanych 280 tys. aut 230 tys. stanowić będzie Panda, zaś 50 tys. Seicento. Przy czym aż 210 tys. Pand zostanie wyeksportowanych, a w przypadku Seicento do sprzedaży krajowej trafi jedynie ok. 5 tys. egzemplarzy.

W zeszłym roku z fabryki Fiata w Tychach wyjechało ponad 306 tys. aut. Tegoroczny gorszy wynik to wina słabszej sprzedaży na krajowym rynku. Fiat stracił pozycję lidera, pojawiła się silna konkurencja w segmencie małych aut, który to był domeną włoskiej marki. Pierwszą oznaką poprawy są czerwcowe wyniki sprzedaży Fiata. 2.285 sprzedanych sztuk jest wynikiem o 35% lepszym niż w ubiegłym roku, co pozwoliło firmie zwiększyć udział rynkowy do 10,3%.

Na konferencji przedstawiony został także dziennikarzom nowy dyrektor handlowy Fiat Auto Poland, Wojciech Halarewicz.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.