mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W upał nie tankuj do pełna!

W upał nie tankuj do pełna!

Kierowcy podczas upalnych dni nie powinni tankować samochodu do pełna. Jak ostrzega niemiecki automobilklub ACE w wyniku ekstremalnie wysokich temperatur benzyna powiększa swoją objętość w zbiorniku i może ulatniać się przez wlew paliwa.

W upał nie tankuj do pełna!
W ten sposób w najgorszym wypadku może dojść do samozapłonu benzyny i oparów. Dlatego też należy nie tankować paliwa „pod korek” i pozostawić trochę wolnej przestrzeni w baku. Dla przykładu do 50-litrowego baku kierowca nie powinien zatankować więcej niż 49 litrów benzyny, oczywiście o ile bak jest całkowicie pusty.

Wybierasz się na wakacje samochodem? - Sprawdź wakacyjnego motoEksperta mojeauto.pl!

Komentuj:

~LPGowiec 2006-07-24

jak tankujesz i odrazu jedziesz w trase to nie zdąży sie nic zlego stac bo juz paliwa ubędzie

~fizyk 2006-07-24

faktycznie, jest to teoretycznie mozliwe, ale po pierwsze temperatury musialyby byc jeszcze wyzsze, auto po zatankowaniu musialoby postac na sloncu, by paliwo sie zdazylo zagrzac, nim spalimy troche, a po tzrecie nawet jak sie jej troche ulotni przez wlew, to od razu sie przeciez nie zapali i nie wybuchniemy. tak wiec ryzyko jest wedlug mnie minimalne, jesli wogole jest. To tak jak kiedys gdzies czytalem, ze mozemy sie zapalic podczas nalewania paliwa, wywolanego elektrycznościa statyczną, ryzyko niewiele wieksze od zera

~egzberd 2006-07-24

zanim chłodne w końcu paliwo rozgrzeje sie w baku, to zdąży się go już trochę spalić. i to rozszerzone ma sie gdzie pomieścić. tak sie mie na zdrowy rozum wydaje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.