mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wabco Polska ograniczy zatrudnienie

Wabco Polska ograniczy zatrudnienie

Polski oddział firmy Wabco Vehicle Control Systems, jednego ze światowych producentów układów hamulcowych, zawieszeń i systemów ABS, zapowiada redukcję zatrudnienia. Do końca przyszłego roku we wrocławskiej fabryce straci pracę około 290 osób.

Wabco Polska ograniczy zatrudnienie
Ogólnoświatowa sytuacja ekonomiczna negatywnie wpłynęła na przemysł motoryzacyjny, który wyraźnie zwolnił. Przełoży się to na spodziewane w 2009 roku wyniki sprzedaży firmy Wabco Vehicle Control Systems, która jest jednym ze światowych dostawców elektronicznych układów hamulcowych, układów stabilizacji jazdy, zawieszeń i kontroli napędu do pojazdów użytkowych. Przewidując dalsze zahamowanie wzrostu rynku motoryzacyjnego, koncern rozpoczął proces redukcji zatrudnienia o około 1000 etatów (obecnie firma zatrudnia ponad 7700 pracowników w 31 krajach na całym świecie).

W związku z tym spółka Wabco Polska zapowiedziała redukcję zatrudnienia we wrocławskiej fabryce. Do końca grudnia 2009 roku pracę straci około 290 osób. Redukcja odbędzie się poprzez rezygnację z zatrudniania pracowników agencji pracy tymczasowej, wygaśnięcie umów na czas określony i zamrożenie rekrutacji z zewnątrz na wolne stanowiska.

Firma Wabco Polska uruchomiła fabrykę we Wrocławiu w 2001 roku. Zakład produkuje i dostarcza hydrauliczne układy hamulcowe, systemy ABS, elementy zawieszenia pneumatycznego na potrzeby producentów pojazdów użytkowych i przyczep, głównie w Europie i Stanach Zjednoczonych. Polski oddział zatrudnia obecnie ponad 1900 pracowników.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~Błąd 2008-12-12

Jakie hydrauliczne? Nigdy. Od początku istnienia pneumatyczne systemy hamulcowe. Wszędzie ten sam błąd. Bezmyślne kopiuj wklej. Co do zwolnień. To nie tak jak w artykule. Poruzumienie stron? Haha. Wcale nie, zwolaniaja bo robią łapanki na byle czym,poto by wywalic montera dyscyplinarnie. Bez okresu wypowiedzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.