mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wadliwe Seaty

Wadliwe Seaty

Niektóre modele samochodów Seat mogą być dotknięte wadą prowadzącą do zapalenia się pojazdu – poinformował Prezesa UOKiK ich importer. Do konsumentów polskich trafiło 312 takich aut.

Akcją serwisową objęte zostaną modele Ibiza, Cordoba, Toledo, Leon, Altea oraz Alhambra wyposażone w trzy i czterocylindrowe silniki diesla wyprodukowane między marcem a sierpniem 2004 roku. Została ona ogłoszona po otrzymaniu informacji o możliwości pęknięcia śrub mocujących pokrywę pompy paliwowej. Może to spowodować wyciek oleju napędowego, co ma wpływ na właściwości jezdne samochodu, a nawet prowadzi do zapalenia się pojazdu.

Wszyscy właściciele samochodów objętych akcją (w Polsce jest to 312 samochodów Seat) zostaną powiadomieni o konieczności udania się do autoryzowanej stacji obsługi w celu dokonania kontroli silnika i ewentualnej wymiany śrub mocujących pokrywę pompy paliwowej.

Prezes Urzędu nie wydał w tej sprawie decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, a tym samym nie zobowiązał firmy Iberia Motor Company SA do wycofania pojazdów z rynku ani odkupienia ich od konsumentów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.