mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wadliwe Seaty

Wadliwe Seaty

Niektóre modele samochodów Seat mogą być dotknięte wadą prowadzącą do zapalenia się pojazdu – poinformował Prezesa UOKiK ich importer. Do konsumentów polskich trafiło 312 takich aut.

Akcją serwisową objęte zostaną modele Ibiza, Cordoba, Toledo, Leon, Altea oraz Alhambra wyposażone w trzy i czterocylindrowe silniki diesla wyprodukowane między marcem a sierpniem 2004 roku. Została ona ogłoszona po otrzymaniu informacji o możliwości pęknięcia śrub mocujących pokrywę pompy paliwowej. Może to spowodować wyciek oleju napędowego, co ma wpływ na właściwości jezdne samochodu, a nawet prowadzi do zapalenia się pojazdu.

Wszyscy właściciele samochodów objętych akcją (w Polsce jest to 312 samochodów Seat) zostaną powiadomieni o konieczności udania się do autoryzowanej stacji obsługi w celu dokonania kontroli silnika i ewentualnej wymiany śrub mocujących pokrywę pompy paliwowej.

Prezes Urzędu nie wydał w tej sprawie decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, a tym samym nie zobowiązał firmy Iberia Motor Company SA do wycofania pojazdów z rynku ani odkupienia ich od konsumentów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.