mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wadliwe Suzuki SX4

Wadliwe Suzuki SX4

Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. powiadomiło kilka dni temu Urządz Ochrony Konkurencji i Konsumentów o możliwości wystąpienia w niektórych z modeli SX4 awarii hamulca ręcznego. Jest to spowodowane nieprawidłowym montażem linki.

Wadliwe Suzuki SX4

Firma poinformowała Urząd o tym, że w niektórych modelach, a jest ich na terenie naszego kraju aż 133, w wyniku nieprawidłowego montażu linki hamulca ręcznego może dojść do rozłączenia końcówki linki dźwigni szczęki hamulcowej. Powyższa usterka może wpłynąć na skuteczność działania hamulca ręcznego. Producent zapewnia jednak, że ryzyko wystąpienia usterki w pojazdach objętych akcją naprawczą jest bardzo niskie.

Wada dotyczy przede wszystkim samochodów Suzuki SX4 wyprodukowanych na Węgrzech, w wersji pięciodrzwiowej z napędem 4x2 oraz 4x4. Problem może występować zarówno w wersji benzynowej o pojemności 1,6 litra, lecz także w modelach z jednostką wysokoprężną 1,9 litra.

Spółka poinformowała UOKiK, że zobowiązuje się powiadomić listownie wszystkich właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności sprawdzenia pojazdu w ASO. Samochody pozostające w magazynie u dilerów będą naprawiane zgodnie z instrukcją producenta.

Czytaj także:

Sedan w Suzuki SX4 (2006-03-06)

Więcej niż interesujący (2007-02-14)

Fiat Sedici: Tylko dla młodych... (2007-01-18)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki SX4
Suzuki SX4
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki SX4 Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki Suzuki SX4

Podobne wiadomości:

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor...

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~j 2009-03-23

Rzeczywiście,zmiana biegów ciągle mnie denerwuje,chociaż już mogę wrzucić I i II,a przez pierwszy miesiąc użytkowania potrafiły "zniknąć" i stalam na skrzyżowaniu jak...Poprawa sytuacji nie jest zasługą ASO,o nie! Na szczęście wystarczy myślący facet i obyło się bez jakiejkolwiek wymiany.

~autko cz. 2008-12-02

mam podobnie już dwa razy był wymieniuany drążek

~Wojtek Giergielewicz 2008-09-11

Witam, nabyłem podstawową wersję Sedici 1,6 Fresh i po prawie trzech miesiącach jazdy w mieście stwierdzam bardzo nieciekawą pracę skrzyni biegów. Konkretnie przy redukcji biegów zamiast II-ki wchodzi IV-ka a zamiast III-ki wchodzi V-ka i czasem trzeba mocno się natrudzić by wrzucić żądany bieg bez sensacji. A do tego mam odczucie jakby wszystko w skrzyni klekotało i było na luzie w trakcie zmiany biegów. Czy "ten typ tak ma" ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.