mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Waeco: Nowa, dachowa "klima"

Waeco: Nowa, dachowa "klima"

Firma Waeco zaprezentowała nowy kompresor klimatyzacji dla samochodów ciężarowych. Największą ciekawostką nowego urządzenia jest miejsce jego montażu - na dachu pojazdu, które do tej pory wykorzystywane było raczej tylko w autobusach.

Waeco: Nowa, dachowa
Klimatyzator CoolAir CA-800 jak tłumaczą konstruktorzy wykorzystuje znane od dawna zjawisko fizyczne polegające na tym, że zimne powietrze ma tendencje do opadania w dół. Dzięki temu nowe urządzenie działa efektywniej niż dotychczasowe modele zapewniając kierowcy chłodne powietrze nawet podczas postoju w ciepłe, letnie noce. CoolAir CA-800 poza zapobieganiem przed nagrzaniem kabiny również nawilża powietrze.

Nowa klimatyzacja dostępna jest dla praktycznie wszystkich modeli ciężarówek. Montowana jest w miejscu wlotu powietrza umieszczonego na dachu. Producent przewiduje także dodatkowy zestaw montażu dla pojazdów nie posiadających wywietrznika.

Cały system jest hermetycznie zamknięty co zapobiega dostawaniu się wody lub liści podczas jazdy. Urządzenie wyposażone zostało również w baterie mierzące poziom ładowania akumulatora. Jeżeli podczas długiego postoju z włączoną klimatyzacją okaże się, że poziom ładowania w akumulatorze jest niski grożąc tym samym brakiem możliwości odpalenia silnika wówczas urządzenie wyłączane jest automatycznie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando