mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Waeco: Nowa, dachowa "klima"

Waeco: Nowa, dachowa "klima"

Firma Waeco zaprezentowała nowy kompresor klimatyzacji dla samochodów ciężarowych. Największą ciekawostką nowego urządzenia jest miejsce jego montażu - na dachu pojazdu, które do tej pory wykorzystywane było raczej tylko w autobusach.

Waeco: Nowa, dachowa
Klimatyzator CoolAir CA-800 jak tłumaczą konstruktorzy wykorzystuje znane od dawna zjawisko fizyczne polegające na tym, że zimne powietrze ma tendencje do opadania w dół. Dzięki temu nowe urządzenie działa efektywniej niż dotychczasowe modele zapewniając kierowcy chłodne powietrze nawet podczas postoju w ciepłe, letnie noce. CoolAir CA-800 poza zapobieganiem przed nagrzaniem kabiny również nawilża powietrze.

Nowa klimatyzacja dostępna jest dla praktycznie wszystkich modeli ciężarówek. Montowana jest w miejscu wlotu powietrza umieszczonego na dachu. Producent przewiduje także dodatkowy zestaw montażu dla pojazdów nie posiadających wywietrznika.

Cały system jest hermetycznie zamknięty co zapobiega dostawaniu się wody lub liści podczas jazdy. Urządzenie wyposażone zostało również w baterie mierzące poziom ładowania akumulatora. Jeżeli podczas długiego postoju z włączoną klimatyzacją okaże się, że poziom ładowania w akumulatorze jest niski grożąc tym samym brakiem możliwości odpalenia silnika wówczas urządzenie wyłączane jest automatycznie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic