mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wagi ciężarowe w Opolu

Wagi ciężarowe w Opolu

W Opolu przy ul. Grudzickiej wkrótce zostanie zainstalowana waga dla samochodów ciężarowych. Przedstawiciele Wojewódzkiej Inspekcji Transportu przypuszczają, że do 40 proc. ciężarówek wjeżdżających do miasta jest przeładowana podaje Gazeta Wyborcza.

Wagi ciężarowe w Opolu
Zdaniem Krzysztofa Chmiela, zastępcy opolskiego wojewódzkiego inspektora transportu, część ulic  Opola jest narażona na ruch zbyt ciężkie samochodów ciężarowych.
 
- Bez wątpienia zbyt ciężkie samochody niszczą nawierzchnię ulic. W tej chwili trudno jednak ocenić, w jakim stopniu – powiedział Gazecie Wyborczej dyrektor przyznaje Stanisław Tyka, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. 
 
Inspektorzy transportu drogowego będą teraz namierzać ciężarówki "podejrzane" o przeładowanie. Pojazdy mają być zatrzymywane do kontroli również na terenie miasta, a inspektorzy będą poruszali się również nieoznakowanymi pojazdami. 
 
W Opolu zastosowana zostanie tzw. waga płaska, czyli taka, na którą ciężarówka musi najechać. 
Jednak kierowcy ciężarówek szybko orientują się, w którym miejscu taka waga została zainstalowana, i potrafią je ominąć.
 
Jednak jak zapewnia Krzysztof Chmiel odpowiedzialne za kontrolowanie podejrzanych ciężarówki patrole, będą bardzo skuteczne.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Bardzo zły stan oświetlenia w polskich samochodach

Bardzo zły stan oświetlenia w polskich...

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.