mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wagoner chce być nadal szefem

Wagoner chce być nadal szefem

Szef amerykańskiego koncernu General Motors, Rick Wagoner chce nawet w przypadku połączenia się jego firmy z Renault i Nissanem pozostać na najwyższym stanowisku decyzyjnym w tym aliansie.

Wagoner chce być nadal szefem
Jak sam Wagoner powiedział w wywiadzie dla dziennika Financial Times, nie ma żadnego zamiaru rezygnować z dotychczasowej funkcji. Konkurenta w walce o najwyższe stołki ma bardzo wymagającego, bowiem szefem koncernu Renault i Nissana jest Carlos Ghosn.

Szef GM dodał również, że uważa za konieczne rozdzielenie dwóch najwyższych stanowisk – przewodniczącego zarządu i prezesa - w ewentualnym aliansie koncernów gigantów.

W ostatnim czasie pojawiły się również pogłoski o tym, że General Motors szuka partnera także wśród innych producentów. Na pierwszy plan wysunęła się ewentualna współpraca z japońską Toyotą, jednak obie strony szybko zdementowały te pogłoski. Toyota dobitnie zaznaczyła, że w ogóle nie bierze pod uwagę połączenia się z innymi producentami, a ewentualna współpraca z General Motors może dotyczyć jedynie sfery rozwoju technologii budowy aut.

Czytaj także:

90 dni próby fuzji GM z Renault-Nissan 2006-07-17

Renault-Nissan razem z GM? 2006-07-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?