mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wagoner chce być nadal szefem

Wagoner chce być nadal szefem

Szef amerykańskiego koncernu General Motors, Rick Wagoner chce nawet w przypadku połączenia się jego firmy z Renault i Nissanem pozostać na najwyższym stanowisku decyzyjnym w tym aliansie.

Wagoner chce być nadal szefem
Jak sam Wagoner powiedział w wywiadzie dla dziennika Financial Times, nie ma żadnego zamiaru rezygnować z dotychczasowej funkcji. Konkurenta w walce o najwyższe stołki ma bardzo wymagającego, bowiem szefem koncernu Renault i Nissana jest Carlos Ghosn.

Szef GM dodał również, że uważa za konieczne rozdzielenie dwóch najwyższych stanowisk – przewodniczącego zarządu i prezesa - w ewentualnym aliansie koncernów gigantów.

W ostatnim czasie pojawiły się również pogłoski o tym, że General Motors szuka partnera także wśród innych producentów. Na pierwszy plan wysunęła się ewentualna współpraca z japońską Toyotą, jednak obie strony szybko zdementowały te pogłoski. Toyota dobitnie zaznaczyła, że w ogóle nie bierze pod uwagę połączenia się z innymi producentami, a ewentualna współpraca z General Motors może dotyczyć jedynie sfery rozwoju technologii budowy aut.

Czytaj także:

90 dni próby fuzji GM z Renault-Nissan 2006-07-17

Renault-Nissan razem z GM? 2006-07-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.