mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wahania w produkcji aut

Wahania w produkcji aut

Mimo nienajlepszej sprzedaży samochodów nowych na polskim rynku całkowita produkcja samochodów osobowych i dostawczych w czerwcu zamknęła się liczbą 62 856 sztuk, o prawie 13% większą w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. Taki stan jest wciąż zasługą dużego popytu poza granicami Polski, głównie w Europie Zachodniej.

Wahania w produkcji aut

Jak informuje instytut Samar, w czerwcu wyprodukowano 54 179 sztuk samochodów osobowych. Jest to nieznacznie mniej (o 0,32% mniejsza) niż w poprzednim miesiącu. Dobrze, wygląda także rezultat z pierwszego półrocza bieżącego roku. Całkowita produkcja w tym okresie zamknęła się liczbą 306 938 sztuk, o 18,6% większa niż rok wcześniej. Największym polskim producentem jest niezmiennie Fiat. Drugą pozycję zajmuje Opel a za nim Volkswagen.

Produkcja samochodów dostawczych spadła w porównaniu do ubiegłego miesiąca. W czerwcu br. wyprodukowano 8 677 pojazdów. Jest to najsłabszy wynik w tym roku. Z kolei w porównaniu do czerwca ubiegłego roku  odnotowano wzrost o 16,8%, ale o 12,2% mniej niż w maju 2006 roku. Wysoki popyt, głównie na rynkach europejskich, dotyczy w szczególności Volkswagena, który w czerwcowej produkcji całkowitej, zdobył udział w wysokości 66,4%. Na drugiej pozycji znajduje się Fiat z udziałem 32,3%.

Przeczytaj także:

Produkcja aut większa o połowę (2006-06-14)


 

Tematy w artykule: produkcja samochodow

Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.