mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wakacje 2014: Było bezpieczniej

Wakacje 2014: Było bezpieczniej

Minione już niestety wakacje okazały się bezpieczniejsze na drogach niż przed rokiem. To potwierdza utrzymujący się od pewnego czasu trend, że polskie drogi stają się z roku na rok bezpieczniejsze.

Wakacje 2014: Było bezpieczniej
Policjanci podsumowali dane statystyczne wakacyjnych wypadków drogowych. Przez cały lipiec i sierpień br. doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych niż w tym samym okresie roku ubiegłego – spadek wyniósł 1.078. W wakacyjne miesiące doszło do 6.217 wypadków drogowych w Polsce - przy czym więcej zdarzeń miało miejsce w lipcu (3.303, 2.914 w sierpniu). Przypomnijmy, że przed rokiem doszło w takim samym czasie do 7294 wypadków.

W tym roku w lipcu i sierpniu na drogach zginęło 519 osób, to aż o 158 mniej niż rok temu. I znów nieco tragiczniejszy pod tym względem był lipiec, który "zebrał" 272 ofiary śmiertelne (247 w sierpniu). Aż o 1.368 zmalała liczba rannych w wypadkach - w tym roku rannych zotało 7.806 osób, przed rokiem 9.174. W lipcu obrażenia na drodze odniosło 4.181 osób, a w sierpniu 3.625.

W tym roku też policjanci zatrzymali 28.158 nietrzeźwych kierujących - 15.619 w lipcu i 12.539 w sierpniu. To mniej o 8.130 osób niż przed rokiem i to pomimo, a może właśnie dzięki, zakrojonej na szerszą skalę walce z nietrzeźwymi na drogach.

Kierowcy w czasie wakacji mogli spodziewać się wzmożonych kontroli policji. Na głównych trasach było więcej patroli drogówki, szczególnie na wylotówkach, drogach szybkiego ruchu, w miejscach newralgicznych i tam, gdzie funkcjonariusze spodziewają się łamania przepisów. Policjanci kontrolowali przede wszystkim prędkość i stan techniczny pojazdów. Zwracali też uwagę na trzeźwość kierowców oraz to, czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Podobne wiadomości:

Jak unikać wypadków?

auto motor i sport 0000-00-00

Z badań wynika, że 82% wypadków to wynik błędu kierowcy. Zobacz, jakie manewry warto poćwiczyć w Szkole Auto Skody, by wyjść bez szwanku z każdej opresji.  

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed...

Aktualności 2017-05-01

Komentuj:

Wieszal 2014-09-10

Zgadzam się odpowiedni stan dróg to zdecydowanie mniej wypadków. Autostrada S3 którą większość osobówek jechała nad morze to jeden z głownych czynników odpowiedzialnych za mniejszą liczbę wypadków.

~blus 2014-09-04

Niebiescy nie zbierajcie laurów, mniej wypadków to prosta zależność z większą ilością autostrad, szczególnie nad morze. policzcie ile tysięcy samochodów codziennie przejechało autostradą , o tyle mniej przez wisie i zakorkowane miasta. nie fotoradary i wzmożone kontrole, odcinkowe pomiary szybkości tylko drogi, drogi i jeszcze raz dobre drogi zmniejszają liczbę wypadków. ZAPAMIĘTAJCIE NIEBIESKIE MATOŁY I SPECE OD OGRANICZANIA PŁYNNEGO RUCHU.

~lyr 2014-09-04

Głowna przyczyna spadku ilości wypadków było totalne zakorkowanie. Znowu sukces platformy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.