mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wakacje 2014: Było bezpieczniej

Wakacje 2014: Było bezpieczniej

Minione już niestety wakacje okazały się bezpieczniejsze na drogach niż przed rokiem. To potwierdza utrzymujący się od pewnego czasu trend, że polskie drogi stają się z roku na rok bezpieczniejsze.

Wakacje 2014: Było bezpieczniej
Policjanci podsumowali dane statystyczne wakacyjnych wypadków drogowych. Przez cały lipiec i sierpień br. doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych niż w tym samym okresie roku ubiegłego – spadek wyniósł 1.078. W wakacyjne miesiące doszło do 6.217 wypadków drogowych w Polsce - przy czym więcej zdarzeń miało miejsce w lipcu (3.303, 2.914 w sierpniu). Przypomnijmy, że przed rokiem doszło w takim samym czasie do 7294 wypadków.

W tym roku w lipcu i sierpniu na drogach zginęło 519 osób, to aż o 158 mniej niż rok temu. I znów nieco tragiczniejszy pod tym względem był lipiec, który "zebrał" 272 ofiary śmiertelne (247 w sierpniu). Aż o 1.368 zmalała liczba rannych w wypadkach - w tym roku rannych zotało 7.806 osób, przed rokiem 9.174. W lipcu obrażenia na drodze odniosło 4.181 osób, a w sierpniu 3.625.

W tym roku też policjanci zatrzymali 28.158 nietrzeźwych kierujących - 15.619 w lipcu i 12.539 w sierpniu. To mniej o 8.130 osób niż przed rokiem i to pomimo, a może właśnie dzięki, zakrojonej na szerszą skalę walce z nietrzeźwymi na drogach.

Kierowcy w czasie wakacji mogli spodziewać się wzmożonych kontroli policji. Na głównych trasach było więcej patroli drogówki, szczególnie na wylotówkach, drogach szybkiego ruchu, w miejscach newralgicznych i tam, gdzie funkcjonariusze spodziewają się łamania przepisów. Policjanci kontrolowali przede wszystkim prędkość i stan techniczny pojazdów. Zwracali też uwagę na trzeźwość kierowców oraz to, czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Jak przygotować się do podróży? Cz.3 -...

auto motor i sport 0000-00-00

Kiedyś każdy podróżnik musiał mieć w kieszeni wielofunkcyjny scyzoryk, teraz – smartfona. Spędź pół godziny na play.google.com i przeobraź telefon we wszystkomające narzędzie, dzięki któremu dotrzesz wszędzie, dogadasz się z każdym, wynajmiesz tanio pokój albo zaoszczędzisz na przewodniku.

Komentuj:

Wieszal 2014-09-10

Zgadzam się odpowiedni stan dróg to zdecydowanie mniej wypadków. Autostrada S3 którą większość osobówek jechała nad morze to jeden z głownych czynników odpowiedzialnych za mniejszą liczbę wypadków.

~blus 2014-09-04

Niebiescy nie zbierajcie laurów, mniej wypadków to prosta zależność z większą ilością autostrad, szczególnie nad morze. policzcie ile tysięcy samochodów codziennie przejechało autostradą , o tyle mniej przez wisie i zakorkowane miasta. nie fotoradary i wzmożone kontrole, odcinkowe pomiary szybkości tylko drogi, drogi i jeszcze raz dobre drogi zmniejszają liczbę wypadków. ZAPAMIĘTAJCIE NIEBIESKIE MATOŁY I SPECE OD OGRANICZANIA PŁYNNEGO RUCHU.

~lyr 2014-09-04

Głowna przyczyna spadku ilości wypadków było totalne zakorkowanie. Znowu sukces platformy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.