mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wakacje na drogach

Wakacje na drogach

Mimo iż podczas tegorocznych wakacji doszło do blisko tysiąca mniej wypadków drogowych niż rok wcześniej, to wciąż pod względem liczby zabitych i rannych należymy do europejskiej czołówki.

Wakacje na drogach
W dwa wakacyjne miesiące na drogach zginęły 984 osoby, a 12.771 zostało rannych – to dane Komendy Głównej Policji podsumowujące tegoroczne wakacje. W tym roku wypadków łącznie było 9.699, czyli o blisko 1.000 mniej niż w roku ubiegłym. Zginęło w nich kilkadziesiąt osób mniej, ale policjanci zatrzymali więcej nietrzeźwych kierujących. Było bezpieczniej, ale wciąż zbyt wiele osób ginie na naszych drogach.

Statystyki nadal są zatrważające. Tylko w ostatni wakacyjny weekend doszło do 378 wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 524 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 1.684 nietrzeźwych kierujących. Tylko w lipcu na polskich drogach miało miejsce 4.150 wypadków, w których zginęło 457 osób, a 5.546 zostało rannych.

Przyczyny tych tragicznych zdarzeń są niezmiennie od wielu lat. Brawura, nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, alkohol oraz brak wyobraźni i poczucie bezkarności. Dlatego, mimo zakończenia okresu wakacyjnego, policjanci nadal będą prowadzić działania na taką samą skalę, które mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Jak zawsze szczególną uwagę będą zwracali na tych, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu. Policjanci będą także sprawdzali, czy jeździmy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy przewozimy dzieci w fotelikach.

Co weekend polskie drogi patroluje kilka tysięcy policjantów drogówki, dodatkowo ustawiane są fotoradary, a na trasy wyjeżdżają radiowozy z videorejestratorami.
Tematy w artykule: alkohol drogi polskie policja wypadki

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed...

Aktualności 2017-05-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.