mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wakacje rozpoczęte od zniżek

Wakacje rozpoczęte od zniżek

Tegoroczne wakacje rozpoczynają się obniżką cen. Co prawda przed rokiem płaciliśmy za benzynę niemal 30 groszy taniej, a za olej napędowy – niemal 50 gr mniej – to jednak polscy kierowcy mają powody do radości.

Wakacje rozpoczęte od zniżek
Koniec roku szkolnego ucieszył dzieci – zaś ostatnie wydarzenia na rynkach międzynarodowych i ich przeniesienie na polskie koncerny paliwowe – spowodowały feerię radości zmotoryzowanych rodziców. W ciągu kilku dni cenniki Orlenu i Lotosu obniżyły się o ponad 100 zł, a taki ruch musi stać się odczuwalny na stacjach paliw.

Obecnie średnia cena benzyny w Polsce to 5,07 zł/l, zaś oleju 4,92 zł/l. To o dwa grosze mniej niż przed tygodniem dla najpopularniejszego z paliw.

Biorąc pod uwagę pojawiające się na stacjach rabaty i promocje, wielu klientów może zatem obniżyć cenę tankowanego litra do 5 zł. Benzyna 98 potaniała o grosz – na poziom 5,34 zł/l. Autogaz tanieje o 2 grosze – na poziom 2,47 zł/l.

Najtańszym z województw dla benzyny jest Dolnośląskie – kosztuje tu ona 5,03 zł/l. Najdroższa jest w sąsiednim Opolskiem – 5,10 zł/l. W przypadku Diesla – mamy do czynienia z najkorzystniejszą ceną na Górnym Śląsku 4,86 zł/l. Pomorze Zachodnie to region wysokich cen – 4,96 zł/l.

Wśród wojewódzkich stolic króluje Wrocław, z najtańszym w Polsce Dieslem (4,88 zł/l) i benzyną (5,02 zł/l). Na drugim „biegunie” cen jest Olsztyn. Tam za olej napędowy płacić trzeba 4,99 zł/l, zaś za Pb95 – 5,10 zł/l. Ten sam wynik jest też udziałem Rzeszowa.

Podobne wiadomości:

Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Aktualności 2016-04-04

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.