mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wakacje w motobranży

Wakacje w motobranży

W branży motoryzacyjnej rozpoczęły się wakacyjne przerwy w pracy. Pracownicy w tym czasie korzystają z letnich urlopów.

Wakacje w motobranży
W Fiat Auto Poland w Tychach wakacyjny postój będzie o cztery dni dłuższy, niż w ubiegłym roku. Potrwa od 25 lipca do 20 sierpnia. Pracownicy, którzy nie mieli wystarczającej liczby dni urlopu do pokrycia trzytygodniowego postoju, musieli dodatkowo skorzystać z urlopu bezpłatnego.

Już od 10 lat z powodu przerwy wakacyjnej w pracy urlop w tym samym terminie, zwykle na przełomie lipca i sierpnia, wykorzystuje załoga fabryki Opla w Gliwicach. W tym roku wakacyjny postój w gliwickiej fabryce rozpoczął się 23 lipca, a zakończy się 12 sierpnia. - Dla każdego z nas jest to normalny, a przy tym płatny trzytygodniowy wypoczynek. Już wkrótce rozpoczynamy produkcję Astry IV sedan i w związku z tym mamy nadzieję, że wszelkie  nieplanowane postoje nas ominą - mówi Franciszek Szymura, wiceprzewodniczący „Solidarności” w gliwickim Oplu.

Przerwy wakacyjne w fabrykach samochodów oznaczają konieczność wprowadzenia podobnych przerw w firmach produkujących podzespoły. - W tym roku w naszym zakładzie przerwa wakacyjna zaplanowana jest od 13 do 24 sierpnia. W tym czasie pracować będą tylko pracownicy utrzymania ruchu - mówi  Izabela Będkowska, przewodnicząca Solidarności w spółce Bitron w Sosnowcu.

Komentuj:

Pacio 2012-07-27

A Volkswagen poznań będzie produkował non stop????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.