mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wakacje w motobranży

Wakacje w motobranży

W branży motoryzacyjnej rozpoczęły się wakacyjne przerwy w pracy. Pracownicy w tym czasie korzystają z letnich urlopów.

Wakacje w motobranży
W Fiat Auto Poland w Tychach wakacyjny postój będzie o cztery dni dłuższy, niż w ubiegłym roku. Potrwa od 25 lipca do 20 sierpnia. Pracownicy, którzy nie mieli wystarczającej liczby dni urlopu do pokrycia trzytygodniowego postoju, musieli dodatkowo skorzystać z urlopu bezpłatnego.

Już od 10 lat z powodu przerwy wakacyjnej w pracy urlop w tym samym terminie, zwykle na przełomie lipca i sierpnia, wykorzystuje załoga fabryki Opla w Gliwicach. W tym roku wakacyjny postój w gliwickiej fabryce rozpoczął się 23 lipca, a zakończy się 12 sierpnia. - Dla każdego z nas jest to normalny, a przy tym płatny trzytygodniowy wypoczynek. Już wkrótce rozpoczynamy produkcję Astry IV sedan i w związku z tym mamy nadzieję, że wszelkie  nieplanowane postoje nas ominą - mówi Franciszek Szymura, wiceprzewodniczący „Solidarności” w gliwickim Oplu.

Przerwy wakacyjne w fabrykach samochodów oznaczają konieczność wprowadzenia podobnych przerw w firmach produkujących podzespoły. - W tym roku w naszym zakładzie przerwa wakacyjna zaplanowana jest od 13 do 24 sierpnia. W tym czasie pracować będą tylko pracownicy utrzymania ruchu - mówi  Izabela Będkowska, przewodnicząca Solidarności w spółce Bitron w Sosnowcu.

Komentuj:

Pacio 2012-07-27

A Volkswagen poznań będzie produkował non stop????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.