mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wakacyjne podwyżki paliw

Wakacyjne podwyżki paliw

Wakacje to okres częstych podróży i niestety, co się z tym wiąże, także podwyżek na stacjach benzynowych. Początek tegorocznego okresu urlopowego zdaje się, choć może jeszcze nie w pełni, potwierdzać powyższą tezę.

Wakacyjne podwyżki paliw
Jak pokazują analizy cen paliw przygotowane przez firmę doradczą e-petrol.pl pierwszy tydzień lipca przyniósł zmiany mało korzystne dla przeciętnego kierowcy, choć nie było jeszcze tragedii. W cotygodniowych notowaniach benzyna bezołowiowa 95 zdrożała bowiem o dwa grosze na litrze. Jego alternatywa – autogaz kosztuje w tym tygodniu tyle samo, co przed tygodniem.

Średnie ceny detaliczne w Polsce wynoszą odpowiednio dla benzyny bezołowiowej 95 – 4,73, dla benzyny 98 – 4,97, dla oleju napędowego 4,49, zaś dla LPG 2,19 zł. Gdzie najwięcej trzeba obecnie płacić za paliwa? Najdroższymi województwami dla kierowców w tym tygodniu okazały się opolskie (4,83 za litr benzyny 95) i zachodniopomorskie (4,78 za litr). Gdy chodzi o olej napędowy, tu żadnych zmian, najwięcej płacić trzeba było w tych samych województwach. Odpowiednio - 4,56 i 4,55 zł za litr ON.

Natomiast najdroższymi miastami wojewódzkimi, jeśli chodzi przynajmniej o ceny paliw, w tym tygodniu były Opole i Olsztyn, gdzie litr kosztuje 4,82 i 4,83. Najtańszym spośród województw w 27 tygodniu roku było natomiast podlaskie. Tam za litr 95 płaci się obecnie 4,60 zł.
Tematy w artykule: paliwa stacja paliwowa ceny paliw

Podobne wiadomości:

Paliwa - na stacjach ceny nadal w dół

auto motor i sport 0000-00-00

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki kontroli

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki...

Aktualności 2016-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.