Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wakacyjne podwyżki paliw

Wakacyjne podwyżki paliw

Wakacje to okres częstych podróży i niestety, co się z tym wiąże, także podwyżek na stacjach benzynowych. Początek tegorocznego okresu urlopowego zdaje się, choć może jeszcze nie w pełni, potwierdzać powyższą tezę.

Wakacyjne podwyżki paliw
Jak pokazują analizy cen paliw przygotowane przez firmę doradczą e-petrol.pl pierwszy tydzień lipca przyniósł zmiany mało korzystne dla przeciętnego kierowcy, choć nie było jeszcze tragedii. W cotygodniowych notowaniach benzyna bezołowiowa 95 zdrożała bowiem o dwa grosze na litrze. Jego alternatywa – autogaz kosztuje w tym tygodniu tyle samo, co przed tygodniem.

Średnie ceny detaliczne w Polsce wynoszą odpowiednio dla benzyny bezołowiowej 95 – 4,73, dla benzyny 98 – 4,97, dla oleju napędowego 4,49, zaś dla LPG 2,19 zł. Gdzie najwięcej trzeba obecnie płacić za paliwa? Najdroższymi województwami dla kierowców w tym tygodniu okazały się opolskie (4,83 za litr benzyny 95) i zachodniopomorskie (4,78 za litr). Gdy chodzi o olej napędowy, tu żadnych zmian, najwięcej płacić trzeba było w tych samych województwach. Odpowiednio - 4,56 i 4,55 zł za litr ON.

Natomiast najdroższymi miastami wojewódzkimi, jeśli chodzi przynajmniej o ceny paliw, w tym tygodniu były Opole i Olsztyn, gdzie litr kosztuje 4,82 i 4,83. Najtańszym spośród województw w 27 tygodniu roku było natomiast podlaskie. Tam za litr 95 płaci się obecnie 4,60 zł.
Tematy w artykule: paliwa stacja paliwowa ceny paliw

Podobne wiadomości:

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki kontroli

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki...

Aktualności 2016-04-13

Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Aktualności 2016-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj