mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Walcowania w Łabędach za strajkiem

Walcowania w Łabędach za strajkiem

Większość pracowników Walcowni Metali Nieżelaznych Łabędy opowiedziała się w referendum za przeprowadzeniem generalnego strajku solidarnościowego w regionie. W głosowaniu wzięło udział 79 proc. załogi. 83,5 proc. głosujących poparło akcję strajkową.

Walcowania w Łabędach za strajkiem
- Wszyscy w naszym zakładzie wiemy, że  sytuacja Walcowni jest zła. Ludzie boją się o przyszłość. Są przerażeni tym, co może się stać za kilka miesięcy - mówi Marek Gramś, szef Solidarności w Walcowni Metali Nieżelaznych Łabędy. - Dobijają nas wysokie ceny energii i nawet nie chcę sobie wyobrażać, co będzie po wejściu w życie pakietu klimatyczno-energetycznego. Już teraz rozważana jest redukcja nawet jednej czwartej załogi. Bez wsparcia rządu, takiego, jak mają podobne zakłady w innych krajach UE, możemy nie przetrwać - dodaje przewodniczący.

Zaznacza, że dla załogi Walcowni najważniejsze są dwa pierwsze postulaty dotyczące wprowadzania systemu osłonowego dla przedsiębiorstw objętych skutkami kryzysu oraz wprowadzenie systemu rekompensat dla zakładów przemysłu energochłonnego - gałęzi najbardziej zagrożonej skutkami pakietu klimatyczno-energetycznego. - Wierzymy, że to referendum, głosy pracowników naszego zakładu oraz głosy załóg innych zakładów hutniczych i innych branż, przekonają wreszcie rząd, że nie można czekać z założonymi na katastrofę. Jeśli w naszym sektorze ruszy fala zwolnień i likwidacji, będzie za późno - podkreśla przewodniczący.

21 listopada w hutnictwie i na kolei rozpoczęło się referendum strajkowe dotyczące przeprowadzenia generalnego strajku solidarnościowego w regionie. Walcownia jako pierwsza zakończyła głosowania. W piątek zakończyło się trwające od 21 listopada referendum w Hucie Pokój. Tego samego dnia ruszyło referendum w Hucie Buczek. Od 26 listopada do głosowań przystępują pracownicy pozostałych zakładów hutniczych w regionie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando