mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Walcowania w Łabędach za strajkiem

Walcowania w Łabędach za strajkiem

Większość pracowników Walcowni Metali Nieżelaznych Łabędy opowiedziała się w referendum za przeprowadzeniem generalnego strajku solidarnościowego w regionie. W głosowaniu wzięło udział 79 proc. załogi. 83,5 proc. głosujących poparło akcję strajkową.

Walcowania w Łabędach za strajkiem
- Wszyscy w naszym zakładzie wiemy, że  sytuacja Walcowni jest zła. Ludzie boją się o przyszłość. Są przerażeni tym, co może się stać za kilka miesięcy - mówi Marek Gramś, szef Solidarności w Walcowni Metali Nieżelaznych Łabędy. - Dobijają nas wysokie ceny energii i nawet nie chcę sobie wyobrażać, co będzie po wejściu w życie pakietu klimatyczno-energetycznego. Już teraz rozważana jest redukcja nawet jednej czwartej załogi. Bez wsparcia rządu, takiego, jak mają podobne zakłady w innych krajach UE, możemy nie przetrwać - dodaje przewodniczący.

Zaznacza, że dla załogi Walcowni najważniejsze są dwa pierwsze postulaty dotyczące wprowadzania systemu osłonowego dla przedsiębiorstw objętych skutkami kryzysu oraz wprowadzenie systemu rekompensat dla zakładów przemysłu energochłonnego - gałęzi najbardziej zagrożonej skutkami pakietu klimatyczno-energetycznego. - Wierzymy, że to referendum, głosy pracowników naszego zakładu oraz głosy załóg innych zakładów hutniczych i innych branż, przekonają wreszcie rząd, że nie można czekać z założonymi na katastrofę. Jeśli w naszym sektorze ruszy fala zwolnień i likwidacji, będzie za późno - podkreśla przewodniczący.

21 listopada w hutnictwie i na kolei rozpoczęło się referendum strajkowe dotyczące przeprowadzenia generalnego strajku solidarnościowego w regionie. Walcownia jako pierwsza zakończyła głosowania. W piątek zakończyło się trwające od 21 listopada referendum w Hucie Pokój. Tego samego dnia ruszyło referendum w Hucie Buczek. Od 26 listopada do głosowań przystępują pracownicy pozostałych zakładów hutniczych w regionie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.