mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Warszawa miastem korków

Warszawa miastem korków

Po pół roku od poprzedniego raportu specjaliści z Korkowo.pl ponownie zbadali jak wygląda sytuacja w stolicy. Warszawiacy mają jeszcze więcej powodów do narzekania. W centrum jeździ się znacznie wolniej a w szczytach komunikacyjnych średnia prędkość nie przekracza 20 km/h.

Warszawa miastem korków
Warszawa "wczoraj"
Jednym z najbardziej  zakorkowanych centrum wciąż może poszczycić się Warszawa. Nasza stolica jest najrozleglejszym z polskich miast i przejazd  z jednego jej krańca na drugi nadal zajmuje kierowcom najwięcej czasu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeanalizowali informacje o prędkościach kilku tysięcy pojazdów, które poruszały się po ulicach Warszawy i jeszcze pół roku temu w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przez ścisłe centrum można było jechać średnio z prędkością 21 km/h. W odległości 2-5 km od ścisłego centrum, na ulicach, takich jak Czerniakowska czy al. Prymasa Tysiąclecia, kierowcy poruszali się z prędkością ok. 47 km/h. Taka średnia utrzymywała się  również w dalszych częściach miasta, np. na al. Armii Krajowej, Toruńskiej czy Puławskiej. W odległości od 5-10 km od ścisłego centrum średnie prędkości oscylowały w granicach 48-49 km/h.

Warszawa "dziś"
Sytuacja pół roku po poprzednim raporcie diametralnie się zmieniła. Na drogach w stolicy panuje trudna sytuacja. Jest tłoczno. Utrudnienia w ruchu czekają kierowców zarówno w centrum, jak i na drogach dojazdowych. Największe powody do narzekań mają kierowcy poruszający się w promieniu do dwóch kilometrów od centrum, średnia prędkość w godzinach porannego (06:00-09:00) i popołudniowego szczytu (16:00 -18:00) nie przekracza 19 km/h. Szansy na dużo szybszą jazdę nie mają nawet kierowcy na obrzeżach miasta. W odległości zarówno 5-10 km jak i 10-15 km od centrum jedzie się  ze średnią prędkością  27 km/h i 29 km/h.

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który na bieżąco prezentuje informacje o prędkościach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w tysiącach pojazdów poruszających się po ulicach Warszawy w godzinach od 6:00 do 22:00. W promieniu do 2 kilometrów od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W pozostałych odległościach (2-5 km, 5-10 km i 10-15 km) od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miast.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.