mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Warszawa miastem korków

Warszawa miastem korków

Po pół roku od poprzedniego raportu specjaliści z Korkowo.pl ponownie zbadali jak wygląda sytuacja w stolicy. Warszawiacy mają jeszcze więcej powodów do narzekania. W centrum jeździ się znacznie wolniej a w szczytach komunikacyjnych średnia prędkość nie przekracza 20 km/h.

Warszawa miastem korków
Warszawa "wczoraj"
Jednym z najbardziej  zakorkowanych centrum wciąż może poszczycić się Warszawa. Nasza stolica jest najrozleglejszym z polskich miast i przejazd  z jednego jej krańca na drugi nadal zajmuje kierowcom najwięcej czasu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeanalizowali informacje o prędkościach kilku tysięcy pojazdów, które poruszały się po ulicach Warszawy i jeszcze pół roku temu w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przez ścisłe centrum można było jechać średnio z prędkością 21 km/h. W odległości 2-5 km od ścisłego centrum, na ulicach, takich jak Czerniakowska czy al. Prymasa Tysiąclecia, kierowcy poruszali się z prędkością ok. 47 km/h. Taka średnia utrzymywała się  również w dalszych częściach miasta, np. na al. Armii Krajowej, Toruńskiej czy Puławskiej. W odległości od 5-10 km od ścisłego centrum średnie prędkości oscylowały w granicach 48-49 km/h.

Warszawa "dziś"
Sytuacja pół roku po poprzednim raporcie diametralnie się zmieniła. Na drogach w stolicy panuje trudna sytuacja. Jest tłoczno. Utrudnienia w ruchu czekają kierowców zarówno w centrum, jak i na drogach dojazdowych. Największe powody do narzekań mają kierowcy poruszający się w promieniu do dwóch kilometrów od centrum, średnia prędkość w godzinach porannego (06:00-09:00) i popołudniowego szczytu (16:00 -18:00) nie przekracza 19 km/h. Szansy na dużo szybszą jazdę nie mają nawet kierowcy na obrzeżach miasta. W odległości zarówno 5-10 km jak i 10-15 km od centrum jedzie się  ze średnią prędkością  27 km/h i 29 km/h.

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który na bieżąco prezentuje informacje o prędkościach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w tysiącach pojazdów poruszających się po ulicach Warszawy w godzinach od 6:00 do 22:00. W promieniu do 2 kilometrów od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W pozostałych odległościach (2-5 km, 5-10 km i 10-15 km) od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miast.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.