mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Warszawska policja w Alfach Romeo

Warszawska policja w Alfach Romeo

Stołeczna policja otrzymała 12 nowych radiowozów, które trafią do wszystkich komend powiatowych, a 3 egzemplarze do wydziału ruchu drogowego. Alfy Romeo 159 wyposażone zostały w niezbędny sprzęt, pomocny w ściganiu piratów drogowych na najniebezpieczniejszych drogach o dużym natężeniu ruchu.

Warszawska policja w Alfach Romeo

Nowe radiowozy wyposażone są w silnik 1,75 TBI, który – dzięki turbodoładowaniu – osiąga maksymalną moc 200 koni mechanicznych. Osiągają prędkość 100 km/h w około 7 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 235 km/h. Policyjne Alfy zostały wyposażone w homologowane video rejestratory oraz radary. Mają twardsze, sportowe zawieszenie, dzięki czemu lepiej trzymają się drogi przy większych prędkościach.

Pojazdy są wyposażone także w ABS, klimatyzację, poduszki powietrzne przednie i boczne, pełnowymiarowe kurtyny powietrzne boczne, centralny zamek z pilotem, autoalarm, elektrycznie opuszczane szyby przednie i tylne, elektrycznie regulowane i sterowane lusterka oraz dwa komplety kół (letnie i zimowe).Samochody są utrzymane w nowej, srebrno-niebieskiej kolorystyce. Każda Alfa jest wyposażona w video rejestrator, który będzie nagrywał wydarzenia z przodu i z tyłu radiowozu. Dzięki takiemu rozwiązaniu funkcjonariusze będą mogli zarejestrować wykroczenia w ruchu drogowym i karać tych, którzy łamią przepisy. W każdym aucie został też zamontowany bezprzewodowy radar "Iskra", pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka. Można go używać w pościgach, bo mierzy prędkość pojazdu nawet z wnętrza radiowozu. Radar pracuje w każdych warunkach atmosferycznych. Dla "Iskry" nie ma znaczenia, czy w polu jej działania jest jeden czy więcej samochodów - mierzy prędkość jednego auta w ciągu 0,17 sekundy. Oba urządzenia, video rejestrator i radar, mają homologacje.

Wyposażeniem każdego z aut jest komputer, który służył będzie m.in. do archiwizowania nagrań z video rejestratora.

 


Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

WPR 05058 - do zapamiętania

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

aaa 2011-02-14

A i dodam jeszcze, że podany powód "brak stalowych kół produkcji alfy" jest zwykłym kłamstwem. Policja chciała takie koła, ale dostawca najwyraźniej chce oszukać. Bo stalowe koła są dostępne w odpowiednim rozmiarze w Fiata - czyli w tym samym koncernie. Za to te z citroena są po prostu tańsze. Dealer zarobił, a Policjanci mogą stracić życie.....

aaa 2011-02-14

Warto dodać małe sprostowanie. Zgodnie z polskim prawem urządzenia powinny mieć wspólną homologację jeśli są używane razem. Zatem nie można użyć razem rejestratora i radaru :) Kierowcy, nie poddawajcie się. Te samochody (w przypadku wideorejestracji) nie posiadają ważnej homologacji więc mandat zgodnie z prawem nie może być nałożony. Co innego ręczny radar na postoju, ale to chyba oczywiste. Oczywiście wykroczenia nie związane z prędkością (nagranie przekroczenia ciągłej linii lub przejazd na czerwonym) mogą być karane. Podsumowując - jeśli nagrają was rejestratorem za przekroczenie prędkości nie mogą was ukarać, a jeśli to zrobią złamią (świadomie) obowiązujące prawo. Co do nawiewów zawyżających wynik czy nie zgodnych z kodeksem drogowym kół (nie mogą wystawać poza obrys) się nie wypowiadam, bo to nie jest nawet śmieszne. Trudno mieć szacunek do Policji, jeśli ta świadomie łamie prawo. Rozumiem gdyby od tego zależało czyjeś życie, wyjechali by ratować na takich kołach. Ale świadomie przekazując takie pojazdy ktoś na górze po prostu robi sobie jaja z ludzi którzy potem będą tym jeździć i w nich pracować.

~:-) 2011-02-14

Poza tym jak podała dzisiejsza prasa, nawiew powetrza z klimatyzacji zawyża prędkość z radaru, a niestandardowe koła zimowe zamocowano na tulejach dystansowych, co powoduje wystawanie ich poza obrys pojazdu - za to policja zabiera dowody rejestracyjne!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando