mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Warto inwestować w Polsce

Warto inwestować w Polsce

Jeśli budować fabrykę - to tylko w Polsce. Nasz kraj awansował z 15. na 5. miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej PricewaterhouseCoopers w kategorii inwestycji produkcyjnych.

Warto inwestować w Polsce
W zestawieniu 20 państw przed nami znalazły się jedynie Chile, Bułgaria, Malezja i Chiny. Na 7. miejscu, za Polską, uplasowała się Słowacja. Jak twierdzą eksperci, ten skok związany jest z zaufaniem, jakim Polskę darzą zagraniczni przedsiębiorcy. Jesteśmy coraz lepiej oceniani, ponieważ realizowanie nowych projektów w naszym kraju jest obciążone mniejszym ryzykiem inwestycyjnym. „Podczas gdy sytuacja w innych państwach pogarsza się, polska gospodarka pozostaje stabilna” - powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” - Adam Żołnowski z PwC. W kategorii inwestycji w sektorze usług Polska została sklasyfikowana na wysokim 3. miejscu. Wyprzedziły nas tylko Słowacja i Chile - pierwsza dzięki wprowadzeniu euro, drugie - za sprawą silnego powiązania chilijskiej gospodarki z amerykańską.

Zdaniem analityków z PwC Polska na tle innych państw konkurujących o przyciąganie tego typu inwestycji wyróżnia się m.in. dużym rynkiem pracy, stabilną sytuacją polityczną oraz wciąż niskimi kosztami pracy. Naszym istotnym atutem jest również członkostwo w Unii Europejskiej. Powoli zagraniczni inwestorzy przekonują się, że polska gospodarka znajduje się w dużo lepszym stanie niż np. ukraińska czy węgierska, a traktowanie regionu Europy Środkowo-Wschodniej jako pewnej całości jednakowo dotkniętej kryzysem - mija się z prawdą.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne gospodarka

Podobne wiadomości:

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.