mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Warto inwestować w Polsce

Warto inwestować w Polsce

Jeśli budować fabrykę - to tylko w Polsce. Nasz kraj awansował z 15. na 5. miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej PricewaterhouseCoopers w kategorii inwestycji produkcyjnych.

Warto inwestować w Polsce
W zestawieniu 20 państw przed nami znalazły się jedynie Chile, Bułgaria, Malezja i Chiny. Na 7. miejscu, za Polską, uplasowała się Słowacja. Jak twierdzą eksperci, ten skok związany jest z zaufaniem, jakim Polskę darzą zagraniczni przedsiębiorcy. Jesteśmy coraz lepiej oceniani, ponieważ realizowanie nowych projektów w naszym kraju jest obciążone mniejszym ryzykiem inwestycyjnym. „Podczas gdy sytuacja w innych państwach pogarsza się, polska gospodarka pozostaje stabilna” - powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” - Adam Żołnowski z PwC. W kategorii inwestycji w sektorze usług Polska została sklasyfikowana na wysokim 3. miejscu. Wyprzedziły nas tylko Słowacja i Chile - pierwsza dzięki wprowadzeniu euro, drugie - za sprawą silnego powiązania chilijskiej gospodarki z amerykańską.

Zdaniem analityków z PwC Polska na tle innych państw konkurujących o przyciąganie tego typu inwestycji wyróżnia się m.in. dużym rynkiem pracy, stabilną sytuacją polityczną oraz wciąż niskimi kosztami pracy. Naszym istotnym atutem jest również członkostwo w Unii Europejskiej. Powoli zagraniczni inwestorzy przekonują się, że polska gospodarka znajduje się w dużo lepszym stanie niż np. ukraińska czy węgierska, a traktowanie regionu Europy Środkowo-Wschodniej jako pewnej całości jednakowo dotkniętej kryzysem - mija się z prawdą.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne gospodarka

Podobne wiadomości:

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!