mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wciąż jeździmy zimą na letnich oponach

Wciąż jeździmy zimą na letnich oponach

Choć o przewagach używania zimowych opon na śniegu czy lodzie napisano i powiedziano już chyba wszystko, wciąż jest grupa kierowców, którzy przed zimą nie zakładają takiego ogumienia na koła swoich samochodów.

Wciąż jeździmy zimą na letnich oponach
Co dwudziesty (5%) Polak odpowiedzialny w gospodarstwie domowym za serwisowanie auta przyznał, że ubiegłej zimy jeździł na letnich oponach - wynika z badania TNS OBOP.

79% pytanych używało w lutym tego roku opon zimowych, 13% zdecydowało się na ogumienie całoroczne, a, co również bardzo ciekawe, 3% nie znało rodzaju opon, w jakie wyposażone było ich auto. Najczęściej na wykorzystanie letnich opon zimą decydują się osoby w wieku 30-39 lat (10% z nich).

Najpopularniejszą marką opon używanych zimą przez Polaków jest wciąż Dębica, ogumienia tej marki używa 19% badanych. Na kolejnych miejscach plasują się Michelin (13%) oraz Goodyear (7%). Co ciekawe, blisko co czwarta (23%) osoba odpowiadająca za serwisowanie auta nie pamięta, w opony jakiej marki wyposażono jej samochód. Mniejszą wagę do marki opon przywiązują kobiety, wśród nich odsetek nieznających marki opon w swoim samochodzie jest dwukrotnie wyższy niż wśród mężczyzn.

- Większość z nas jest już przyzwyczajona do sezonowej zmiany ogumienia, jednak nadal co piąty Polak odpowiedzialny za serwisowanie auta w gospodarstwie domowym nie decyduje się na skorzystanie zimą z opon przeznaczonych specjalnie na tę porę roku. Stosunkowo dużą grupę stanowią zwolennicy opon całorocznych, są one popularne zwłaszcza wśród kierowców ze starszych grup wiekowych. Powodem często jest oszczędność, im gorsza sytuacja materialna, tym rzadziej decydujemy się na zakup drugiego kompletu opon – komentuje wyniki badania dr Magdalena Sawińska, Lider Sektora Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP.

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Nie daj się zimie!

auto motor i sport 0000-00-00

Aby samochód mógł stawić czoło srogiej aurze, trzeba go odpowiednio dozbroić, a potem pamiętać o kilku podstawowych zasadach. 

Komentuj:

~sdf 2011-11-03

Całoroczne Goodyear Vector 4Seasons są zimą dużo lepsze od zimówek Dębicy, więc ostrożniej z tymi uogólnieniami.

Aldik 2011-11-03

Ciekawe czemu - MOŻE Z BRAKU KASY ? eh ale kogo to obchodzi..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.