mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wciąż kieruje nami brawura

Wciąż kieruje nami brawura

Mimo wielokrotnie powtarzanych apeli podczas akcji "Znicz 2008" doszło do 424 wypadków drogowych, w których zginęło 41 osób, a 533 zostało ranne. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu - tych udało się zatrzymać w rekordowej liczbie 1416.

Wciąż kieruje nami brawura
Niestety na polskich drogach doszło w tym roku do większej liczny wypadków niż w latach poprzednich. Wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych i osób rannych. W niektórych regionach Polski gęste mgły utrudniały jazdę i były powodem większej liczny zdarzeń drogowych, jak np. w Wielkopolsce. Główne przyczyny wypadków to tradycyjnie brawura i wysoka prędkość.Policjanci zatrzymali podczas trzech dni akcji aż 1416 nietrzeźwych kierujących. Dotkliwe kary, odebranie prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie odstraszyły nieodpowiedzialnych kierowców. Rekordzistą był kierujący Maluchem w Głogowie, który miał 4,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci kilkakrotnie ścigali też nietrzeźwych.
Tematy w artykule: Znicz

Podobne wiadomości:

Tragiczny długi weekend na drogach

Tragiczny długi weekend na drogach

Aktualności 2013-11-04

Akcja

Akcja "Znicz 2016" - policja podsumowuje...

Aktualności 2016-11-02

Komentuj:

~robin 2008-11-06

uważam, że za jazdę po pijanemu - powinni odbierać prawko na kilka lat + konfiskować samochód - bez ŻADNYCH wyjątków !!

~brzydal 2008-11-03

przyznam sie ze tez czasem lubie przycisnac moja nowa alfe mito, no ale po prostu to auto jest stworzone do tego, to bardzo dynamiczne auto, tym bardziej jak ma pod maska 155 koni :P no ale bez przesady, przyciskam tylko wtedy jak mozna i w granicac hzdrowego rozsadku ;)

~Zdzichu po kielichu 2008-11-03

"bo nie wysokość kary a jej nieuniknioność prowadzi do przestrzegania prawa"

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.