mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wciąż lubimy niemieckie, ale już nie tak bardzo

Wciąż lubimy niemieckie, ale już nie tak bardzo

Aż jedna szósta osób poszukujących dla siebie samochód używany w pierwszej kolejności zwraca swoją uwagę na auta marki Volkswagen. Taki wynik jednoznacznie pokazuje, iż to koncern z Wolfsburga zdominował w Polsce rynek aut używanych.

Październikowe statystyki serwisu GEpard potwierdzają także dobitnie, że wciąż jeszcze najchętniej poszukujemy aut używanych spośród marek zza naszej zachodniej granicy. Prawie 50% badanych osób najchętniej kupiłoby niemieckie auto. Oczywiście prym tu wiedzie, obok Volkswagena, Opel (co ósma osoba poszukuje auta używanego wśród modeli tej marki), ale nie sposób nie dostrzec także sporego i ciągle zwiększającego się zainteresowania trzema niemieckimi markami z segmentu Premium – Audi, Mercedes i BMW.

Jednak porównując obecne wyniki popularności z rezultatami sprzed dwunastu miesięcy, można także dostrzec pewien spadek, o kilka punktów procentowych, łącznego zainteresowania samochodami niemieckimi. Tylko udział marki Volkswagen wzrósł, natomiast pozostałych już jest mniejszy niż przed rokiem.

Znacząco natomiast zwiększyło się zainteresowanie samochodami japońskimi, w tym głównie dwoma markami – Toyotą i Hondą. Nieco większy jest udział także marek francuskich, a po raz pierwszy do pierwszej dziesiątki udało się awansować czeskiej Skodzie.

 

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w październiku 2007 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Audi A4

bz

3

Ford Focus

bz

4

Volkswagen Golf IV

+ 1

5

Ford Mondeo

+ 5

6

Opel Astra

+ 2

7

Opel Vectra

- 3

8

Honda Civic

+ 1

9

Opel Corsa

- 3

10

Toyota Corolla

- 3

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane marki w październiku 2007

 

1

Volkswagen

16,9%

2

Opel

12,0%

3

Ford

10,0%

4

Audi

7,5%

5

Renault

6,3%

6

Mercedes

6,0%

7

Toyota

5,2%

8

Honda

3,6%

9

Skoda

3,5%

10

Peugeot

3,4%

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.