mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wciąż sprowadzamy używane

Wciąż sprowadzamy używane

W styczniu do Polski zostało sprowadzonych 71.267 używanych samochodów osobowych, w tym 69.271 z terenu państw unijnych.

Styczniowy wynik jest wprawdzie gorszy od grudniowego, kiedy to do kraju przyjechało 81.150 aut używanych, jednak jest także zdecydowanie wyższy od liczby sprowadzanych aut w styczniu w poprzednich latach. W 2005 r. było to 55.738 aut, zaś w 2006 nawet 38.429.

Z całą pewnością na tak dobry wynik uzyskany w styczniu bieżącego roku wpływ miała dobra pogoda w tym miesiącu, rok temu styczeń był mroźny i śnieżny, oraz obowiązujące od grudnia 2006 zmienione przepisy dotyczące podatku akcyzowego od aut używanych.

Dlatego też trudno tylko na podstawie wyników z jednego miesiąca prognozować, jak będzie przedstawiał się w tym roku ten proceder. W ubiegłym roku np., gwałtowny wzrost liczby sprowadzonych używanych miał miejsce od maja i do końca roku utrzymywał się już w granicach 80 tys. aut miesięcznie.

Nie zmieniło się zainteresowanie naszych rodaków co do marek, jakie najczęściej trafiają do kraju. Zdecydowanie najchętniej kupujemy używane Volkswageny, na drugim miejscu są Ople, następnie Fordy, Audi oraz Renault. Nieznacznie jedynie zmieniła się struktura wiekowa. Wciąż prawie połowę sprowadzonych pojazdów stanowią ponad dziesięcioletnie auta.

Czytaj także:
Kolejny wzrost na rynku nowych (2007-02-09)

Akcyza do zwrotu! (2007-01-18)

Sprowadziliśmy nieco mniej (2007-01-15)

Komentuj:

~chomik 2007-02-14

a co nam pozostalo, gdyby tak nowe byly tansze srednio o 10 tys. to bym sie zastanowil, a tak to kupilem sobie w zeszlym roku uzywana corolle z niemiec i jestem zainteresowany

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando