mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > We Wrześni powstanie fabryka Volkswagena

We Wrześni powstanie fabryka Volkswagena

To, o czym mówiło się od pewnego czasu, jest już pewne. We Wrześni, niedaleko Poznania, zostanie wybudowana fabryka, w której wytwarzany będzie następca modelu Crafter. Produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć w drugiej połowie 2016 roku.

We Wrześni powstanie fabryka Volkswagena
- Cieszę się, że jeden z liderów na światowym rynku motoryzacyjnym w zakresie produkcji pojazdów i podzespołów samochodowych, jakim jest Volkswagen, wybrał Wrześnię na miejsce, gdzie zamierza wybudować nową fabrykę - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Poznaniu.

Nowy Zakład we Wrześni, produkujący na bazie Modułowej Platformy Podłogowej Samochodów Użytkowych, stanie się obok Volkswagen Poznań drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Od 10 lat produkowany jest tam miejski samochód dostawczy VW Caddy.

Przyszły teren zakładu obejmuje 220 ha, a w jego skład wchodzić będą dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu. Początek budowy planowany jest pod koniec 2014 r. Produkcja rozpocząć ma się w czwartym kwartale 2016 r. i docelowo (do 2019 r.) powstawać będzie roocznie 100 tys. samochodów. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 800 mln euro, a w nowej lokalizacji docelowo powstanie co najmniej 2.300 nowych miejsc pracy. Już teraz Volkswagen Samochody Użytkowe rozpoczął proces informowania o ofertach pracy w nowo powstającym zakładzie.- Przy produkcji Caddy w Polsce zdobyliśmy ogromne doświadczenie. Również region wokół Wrześni oferuje nam optymalne warunki ramowe z punktu widzenia gospodarki, infrastruktury i rynku pracy - powiedział dr Eckhard Scholz, prezes marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

W otoczeniu nowego zakładu zostaną zlokalizowani polscy i zagraniczni dostawcy. Fakt ten spowoduje dalsze zwiększenie zatrudnienia w regionie.

Wraz z decyzją o utworzeniu nowego zakładu, z dniem 1 kwietnia 2014 r. Jens Ocksen (53 lat), dotychczasowy członek zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe ds. produkcji i logistyki, będzie odpowiedzialny za realizację projektu Crafter oraz przejmie funkcję prezesa zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

- Z wielu analizowanych lokalizacji nasz wybór padł na Wrześnię, której położenie gwarantuje bliskość szlaków komunikacyjnych oraz doskonałe zaplecze kadrowe. Nie bez znaczenia jest fakt utworzenia, przy udziale Ministra Gospodarki, Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej – dodał Ocksen.

Podobne wiadomości:

VW - 2,5 mln samochodów z fabryki w Poznaniu

VW - 2,5 mln samochodów z fabryki w Poznaniu

Aktualności 2016-07-27

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

~moro 2014-03-18

no i fajnie, widzę ze pan Piechociński jednak nie blefował z tą inwestycją

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.