mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wehikuł czasu na Cyprze

Wehikuł czasu na Cyprze

Są jeszcze na świecie specyficzne miejsca, gdzie czas lata temu całkowicie się zatrzymał.

Wehikuł czasu na Cyprze
Zielona Linia (Green Line) to 180 kilometrowy kawałek ziemi, który dzieli na pół Cypr i jego stolicę Nikozję. Został utworzony jako zdemilitaryzowany obszar pomiędzy regionami Cypru, kontrolowanymi przez Grecję oraz Turków. Ci drudzy najechali wyspę w 1974 roku. To właśnie tutaj jest ziemia, na której życie zatrzymało się w tamtym okresie.

Pewnie zastanawiacie się co to wszystko ma wspólnego z motoryzacją. Otóż chodzi o fascynującą galerię Bo de Vissera, fotografa i dziennikarza The Netherlands, który wybrał się do opuszczonego rejonu Cypru z aparatem i odnalazł całkowicie opustoszały salon Toyoty z niesamowitą kolekcją nowiutkich samochodów z lat '70.

Samochody, podobnie jak i sam salon, zostały opuszczone w pośpiechu podczas inwazji, tworząc tym samym pewnego rodzaju kapsułę czasu, wypełnioną nowymi Toyotami, najczęściej Corollami oraz Celicami, z niemal zerowymi przebiegami.

Mimo ucieleśnienia marzeń niemal każdego miłośnika motoryzacji, zdjęcia, jak i samo miejsce ich stworzenia, są niesamowicie smutne. Opuszczone 33 lata temu, oryginalnymi szyldami reklamowymi dawnych produktów i opuszczonymi ulicami, przypomina nam, że niegdyś tętniało życiem, a ślady po kulach mówią nam dlaczego mieszkańcy postanowili stamtąd odejść na zawsze.

Galerię możecie obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej autora >>>TUTAJ<<<.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Aktualności 2017-01-12

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Premiery 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - najszybszy model w historii
Kia Stinger - najszybszy model w historii
Koreański producent od kilku miesięcy podgrzewał atmosferę wokół nowego modelu. Podczas targów w Detroit zadebiutowała najładniejsza i najszybsza Kia w historii.