mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wesołych i bezpiecznych Świąt!

Wesołych i bezpiecznych Świąt!

Wszystkim naszym Czytelnikom składamy życzenia spokojnych, zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia, aby upłynęły w miłej rodzinnej atmosferze z dala od codziennego zgiełku i wszelkich kłopotów.

Wesołych i bezpiecznych Świąt!

Ponieważ nie wszyscy spędzą okres Bożego Narodzenia w domu, wielu z nas wyjedzie w krótszą bądź dłuższą trasę, zapraszamy do naszych serwisów drogowych, gdzie można sprawdzić, co czyha na nas na każdej niemal drodze w naszym kraju. Aby podróż upłynęła szybko i co najważniejsze bezpiecznie.

Co by nie mówić i nie pisać, zawsze okres świąteczny (nie tylko ten bożonarodzeniowy) kończy się smutnymi statystykami policyjnymi. Większa liczba samochodów na drogach, chęć dojechania szybciej do domu lub do rodziny, często dużo gorsze warunki pogodowe oraz niestety wsiadanie za kierownicę po kieliszku i ciągle słaby stan polskich dróg sprawiają, że zawsze statystyki wypadków w takim okresie są dużo gorsze niż w inne zwykłe dni czy weekendy.

Jak pokazują statystyki policji w ubiegłym roku okres Świąt Bożego Narodzenia był szczególnie tragiczny na polskich drogach. Łącznie w ciągu pięciu dni długiego weekendu doszło do 517 wypadków, w których zginęło 96 osób, a 683 zostały ranne. Zatrzymano aż 1.945 nietrzeźwych kierowców.

Co my, kierowcy możemy zrobić ze swojej strony, by ograniczyć do minimum ryzyko wypadku? Przede wszystkim musimy mieć pewność przed dłuższym wyjazdem, że stan naszego auta jest dobry. Planując podróż wyjedźmy nawet godzinę wcześniej, by później nie gnać na złamanie karku. A jeśli warunki pogodowe są lub mają być złe, przygotujmy się nawet na znaczne opóźnienia. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, w sytuacji, gdy na drogach jest większy ruch zawsze ryzyko wypadków rośnie. Absolutnie nie kierujmy samochodem po alkoholu, jeśli piliśmy dzień wcześniej nie wsiadajmy też do auta z samego rana. Organizm często potrzebuje nawet kilkunastu godzin, by całkowicie wytrzeźwieć.

Aby podróż upłynęła szybko i przyjemnie warto też ją dokładnie przygotować, szczególnie, gdy jedziemy w rejony, gdzie rzadko bywamy lub nigdy nie byliśmy. W tym celu zachęcamy do odwiedzenia naszych serwisów drogowych: www.korespondentdrogowy.pl, w którym możemy sprawdzić, czy na planowanej trasie naszej podróży nie są akurat prowadzone jakieś prace drogowe. Z kolei serwis www.zjedzwdrodze.pl pozwoli nam zapoznać się z ocenami różnych barów i lokali wystawionych przez innych kierowców. W ten sposób będziemy wiedzieli, gdzie warto zatrzymać się w czasie podróży. I wreszcie serwis www.drogiwpolsce.pl, który prezentuje najważniejsze informacje związane z każdą drogą, po której możemy się poruszać. A więc m.in. ostatnie doniesienia prasowe, utrudnienia w ruchu, lokalizacje fotoradarów czy też najczęstsze miejsca kontroli drogowych.

_________________________________________________________________________________________


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach w dniach:
- 25 grudnia 2007 r. od godz. 8.00 do godz. 22.00
- 26 grudnia 2007 r. od godz. 8.00 do godz. 22.00 oraz
- 1 stycznia 2008 r. od godz. 8.00 do godz. 22.00
obowiązywał będzie zakaz ruchu samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~erazmus 2007-12-23

jak tu nie wypic w swieta za zdrowie karpia :))))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando