mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Weterani polskiej motoryzacji dotarli do Sanoka

Weterani polskiej motoryzacji dotarli do Sanoka

W przyszłym roku Autosan będzie obchodził okrągły jubileusz 180-lecia. Chcąc nadać temu wydarzeniu odpowiednią rangę, spółka planuje zaprezentować najnowsze, nowoczesne wyroby, ale także pokazać trochę „historii”. W związku z tym do fabryki trafiły już dwa modele starych autobusów rodem z Sanoka: H01 z 1959r. oraz H09 z 1977r.

Weterani polskiej motoryzacji dotarli do Sanoka
Autobus H01 odkupiony został od Klubu Sportowego „Borowiak” z Czerska i jest prawdziwą „gwiazdą” filmową: miliony ludzi mogą go ciągle oglądać w kultowym filmie „Miś” Stanisława Barei. Autobus H09 pochodzi z miejscowości Chróścice, a jego właścicielem był również Klub Sportowy o nazwie „Victoria”.

Specjaliści Autosanu troskliwie zajęli się obydwoma weteranami polskiej motoryzacji, aby przywrócić im dawną świetność. W przyszłym, jubileuszowym dla fabryki Autosan roku, te zabytkowe pojazdy będą cieszyć oczy pasjonatów autobusowych, jeżdżąc ulicami Sanoka i nie tylko.

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.