mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wiadomo, kto będzie budował autostradę A2

Wiadomo, kto będzie budował autostradę A2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w wyniku postępowania przetargowego wyłoniono wykonawców na trzech odcinkach autostrady A2, od Koła do Dąbia, od Dąbia do Wartkowic i od Wartkowic do Emilii.

Na liczącym 18,1 km odcinku Koło-Dąbie zwyciężyła oferta konsorcjum Strabag AG/ Mota-Engil, Engenharia E Construcao SA/ Hermann Kirchner GmbH&CoKG, Bauunternehmug w wysokości 87.979 mln euro.

Na odcinku Dąbie-Wartkowice (15,9 km) zwyciężyło konsorcjum Ferrovial Agroman SA/Budimex Dromex SA, z ofertą 44.936 mln euro.

Odcinek Wartkowice-Emilia (24 km) wybuduje konsorcjum Budimex Dromex SA/ Ferrovial Agroman SA, za 57.157 mln euro.

Wszystkie powyższe odcinki są współfinansowane przez Europejski Bank Inwestycyjny i Fundusz Spójności UE. GDDKiA przewiduje, że do końca lipca podpisane zostaną kontrakty z wykonawcami, którzy będą mieli następnie 30 dni na mobilizację. Prace budowlane rozpoczną się więc najprawdopodobniej na przełomie sierpnia i września br.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.