mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wicepremier Pawlak o przyszłości samochodów bez spalin

Wicepremier Pawlak o przyszłości samochodów bez spalin

Prognozy dotyczące przyszłości samochodów elektrycznych w Polsce i na świecie były głównym tematem konferencji prasowej z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Spotkanie zorganizowane przez Renault Polska odbyło się 14 czerwca 2012 r. w Warszawie.

Wicepremier Pawlak o przyszłości samochodów bez spalin
Wicepremier Pawlak przestawił wyliczenia, z których wynika, że przejechanie 100 km samochodem o napędzie benzynowym kosztuje ok. 50 zł. – Natomiast pojazd z silnikiem elektrycznym generuje koszty na poziomie 5 zł – dodał. Przyznał, że samochody elektryczne są droższe od tych tradycyjnych, ale w rezultacie takie rozwiązania będą bardziej opłacalne.

W jego opinii korzystna byłaby również możliwość odzyskiwania energii wyprodukowanej przez taki pojazd. – Bateria o pojemności 80 kW wystarczy na zaspokojenie podstawowych potrzeb gospodarstwa domowego. Byłaby to rewolucja na rynku motoryzacyjnym – zaznaczył.

Wiceszef polskiego rządu przedstawił również zalety leasingu konsumenckiego, dzięki któremu każdy może użytkować samochód, w tym o napędzie elektrycznym, bez konieczności kupna. - Nowe przepisy dają konsumentom atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnych kredytów. Zamiast zadłużać się na zakup samochodu możemy go wyleasingować, a po trzech latach zamienić na nowy model bez dodatkowych kosztów – podkreślił.

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

~pawian 2012-06-19

dzisiaj rano w drodze do pracy przemknęła mi taka myśl. a nie da rady zmajstrować filtru wodnego za rurą wydechową w którym osadzałyby się szkodliwe substancje ?? a co dalej ? no cóż chincycy ze śmieci robią t-shirty, pewno coś wymyślą i na to

~pawian 2012-06-19

a haha ha, żebym do Nivy mógł zapakować reaktor to bym się zgodził a tak to tylko kijem pisane pierdu pierdu, niby Waldek tak jak ja - zwykły wsiok ochotniczy starażok ;) ale przydałyby sie drogi i sieć stacji. Polska jest w europie ale 90% to dziura na dziurze i łata na łacie + wertepy. zauważyłem, że zbyt długie przebywanie wsioków w stolycy nieodwracalnie uszkadza im mózgi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.