mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Widoczne oznakowanie przejazdów kolejowych

Widoczne oznakowanie przejazdów kolejowych

3M Poland wspiera tegoroczną edycję kampanii społecznej prowadzonej przez PKP PLK SA „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj!". Jako partner prowadzonych działań 3M zaproponowało podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych poprzez ich bardziej widoczne oznakowanie.

Widoczne oznakowanie przejazdów kolejowych
W ramach współpracy zostały do tej pory specjalnie oznakowane przejazdy kolejowe położone w Warszawie przy ul. Baletowej, ul. Łodygowej i ul. Warszawskiej w Ursusie. Ustawione tam znaki mają zwracać uwagę kierujących pojazdami na zbliżanie się do przejazdu kolejowego, jako miejsca, w którym należy zachować szczególną ostrożność.
Oznakowanie zaprojektowano w taki sposób, aby było ono dostrzegalne ze znacznie większej odległości, wyróżniało się z tła drogi i było lepiej widoczne w nocy. W tym celu zostały użyte folie odblaskowe pryzmatyczne i pełnopryzmatyczne 3 generacji, a także znaki na tle folii żółtozielonej odblaskowo - fluorescencyjnej.

Oznakowanie przejazdów kolejowych na terenie warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich ma charakter pilotażowy. Efekty będą monitorowane - ocenie zostanie poddane zachowanie kierowców przed zamontowaniem znaków i po, a także liczba zdarzeń drogowych w dłuższym okresie czasu.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Bezpieczny samochód służbowy

Bezpieczny samochód służbowy

Bezpieczna jazda 2017-02-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
W ofercie Lexusa w USA hybrydowego hatchbacka CT 200h zastępuje nowy miejski crossover UX. Jednak popularny Lexus CT pozostaje w europejskiej ofercie firmy. Jak powiedział szef europejskiego oddziału koncernu Pascal Ruch, na rynku jest miejsce dla obu modeli, a nowej generacji CT można się spodziewać za dwa lata.