mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej Renault w Skandynawii

Więcej Renault w Skandynawii

Koncern Renault zainwestuje 10 milionów euro w działalność swojego nowego oddziału. Renault Nordic, który zostanie otwarty w styczniu 2008 roku, zajmie się sprzedażą produktów i usług marki na rynkach skandynawskich. W ofercie oddziału pojawi się 25 modeli Renault i Dacia, co przyczyni się do realizowania założeń Kontraktu Renault 2009.

Więcej Renault w Skandynawii

Pierwszego stycznia 2008 roku Renault otwiera oddział Renault Nordic, który będzie zajmował się sprzedażą samochodów, części zamiennych i usług koncernu w krajach skandynawskich (Szwecja, Norwegia, Finlandia i Dania). W Renault Nordic zatrudnionych zostanie 165 osób, w tym 100 osób w siedzibie głównej w Sztokholmie. Nowy oddział Renault Nordic będzie kierować wspólnymi dla czterech oddziałów koncernu kwestiami związanymi z pomocą techniczną i wspierać placówki zajmujące się świadczeniem usług klientom. W tej działalności będzie się opierał na już istniejącej sieci salonów koncesyjnych. Sieć salonów, znanych z profesjonalnego poziomu usług, pokrywa gęsto wszystkie cztery kraje Skandynawii, klienci będą mogli zatem nadal odwiedzać znane im już punkty sprzedaży.

W ramach Kontraktu Renault 2009 koncern zamierza wprowadzić do sprzedaży na skandynawskich rynkach 25 nowych modeli Renault i Dacia. Sprzedaż trzynastu z nich rozpocznie się już w 2008 roku. Ta wyjątkowa gama samochodów, przystosowanych do typowych dla regionu zimowych warunków, zostanie poszerzona o nowy, ekologiczny model Mégane E85.

Dowiedz się więcej o marce Renault

Czytaj także:

Renault za 3 tys. USD 2007-06-14

Więcej Renault z Rosji 2007-05-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.