mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej Renault z Rosji

Więcej Renault z Rosji

Grupa Renault podpisała z władzami Moskwy porozumienie w celu dwukrotnego zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu Avtoframos. Moce produkcyjne zakładu zostaną zwiększone do 160 tys. pojazdów rocznie.

Więcej Renault z Rosji

Przedstawiciele francuskiej firmy i władz Moskwy podpisali porozumienie ramowe, którego celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych moskiewskiego zakładu. Władze Moskwy zapewnią niezbędny teren pod powiększenie mocy produkcyjnych, a Renault zainwestuje 150 mln dolarów w remont budynków i instalację przemysłową.

Produkcja rozpocznie się za dwa lata wraz z wprowadzeniem nowego modelu, zaprojektowanego na bazie Logana. Najważniejsze etapy realizacji projektu zakładają adaptację kompleksu do potrzeb nowej działalności w ciągu 18 miesięcy i remont powierzchni oraz budynków produkcyjnych. W związku ze zwiększeniem produkcji zakładu Avtoframos, Renault przewiduje zatrudnienie ok. 1 000 nowych pracowników.

Władze Moskwy utworzą ponadto strefę dla dostawców na terenie przygotowanym na potrzeby ich działalności, którego właścicielem pozostanie miasto.

Inwestycja ta związana jest z dynamicznym rozwojem rosyjskiego rynku. W pierwszym kwartale br. na rynku, który odnotował wzrost o 28,8%, francuska firma sprzedała 28 tys. pojazdów (+71,1% w stosunku do analogicznego okresu 2006 roku), a Logan jest najlepiej sprzedającym się w Rosji samochodem zagranicznym.

Zobacz więcej o samochodaach marki Renault

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic