mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej Renault z Rosji

Więcej Renault z Rosji

Grupa Renault podpisała z władzami Moskwy porozumienie w celu dwukrotnego zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu Avtoframos. Moce produkcyjne zakładu zostaną zwiększone do 160 tys. pojazdów rocznie.

Więcej Renault z Rosji

Przedstawiciele francuskiej firmy i władz Moskwy podpisali porozumienie ramowe, którego celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych moskiewskiego zakładu. Władze Moskwy zapewnią niezbędny teren pod powiększenie mocy produkcyjnych, a Renault zainwestuje 150 mln dolarów w remont budynków i instalację przemysłową.

Produkcja rozpocznie się za dwa lata wraz z wprowadzeniem nowego modelu, zaprojektowanego na bazie Logana. Najważniejsze etapy realizacji projektu zakładają adaptację kompleksu do potrzeb nowej działalności w ciągu 18 miesięcy i remont powierzchni oraz budynków produkcyjnych. W związku ze zwiększeniem produkcji zakładu Avtoframos, Renault przewiduje zatrudnienie ok. 1 000 nowych pracowników.

Władze Moskwy utworzą ponadto strefę dla dostawców na terenie przygotowanym na potrzeby ich działalności, którego właścicielem pozostanie miasto.

Inwestycja ta związana jest z dynamicznym rozwojem rosyjskiego rynku. W pierwszym kwartale br. na rynku, który odnotował wzrost o 28,8%, francuska firma sprzedała 28 tys. pojazdów (+71,1% w stosunku do analogicznego okresu 2006 roku), a Logan jest najlepiej sprzedającym się w Rosji samochodem zagranicznym.

Zobacz więcej o samochodaach marki Renault

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman