mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej Skody z Chin

Więcej Skody z Chin

Skoda Auto rozszerzy gamę modeli produkowanych w Chinach. Obok uzgodnionej wcześniej produkcji Skody Octavia, w Chinach będą mogły powstawać również Skody Fabia i Skody Superb.

Lokalna produkcja Skody Octavia ma ruszyć w 2007 r., pierwsze egzemplarze modeli Fabia i Superb wyjadą z chińskiej fabryki w późniejszym czasie.

Wszystkie trzy modele Skody będą produkowane w fabryce Volkswagena w Szanghaju, gdzie obecnie zespół pracowników Skoda Auto pracuje nad wdrożeniem tego projektu. Sprzedaż i serwis samochodów Skoda będą prowadzone przez starannie wyselekcjonowaną sieć dealerów marki w Chinach. Auta produkowane w Chinach będą oferowane na lokalnym rynku.

Produkcja licencyjna w Chinach jest częścią strategii rozwoju Skoda Auto, na którą składa się również montaż i produkcja aut marki Skoda na Ukrainie, w Kazachstanie, w Rosji, w Bośni oraz w Indiach.

Czytaj także:
Sportowa i oszczędna Octavia (2006-05-22)

Więcej Skody z Ukrainy (2006-05-15)

Zobacz więcej o marce Skoda

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.