mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej Skody z Ukrainy

Więcej Skody z Ukrainy

Firma Eurocar, zajmująca się od 2002 r. montażem pojazdów marki Skoda na Ukrainie, zwiększa, dzięki otwarciu nowej linii montażowej, roczną produkcję.

Więcej Skody z Ukrainy

Dotychczas fabryka w Solomonowie montowała auta w formacie SKD. Otwarcie linii montażowej typu MKD oznacza składanie samochodów z o wiele większej liczby komponentów. W odróżnieniu od linii typu SKD, nadwozia dostarczane na Ukrainę nie są zmontowane – wszystkie części trafiają tu osobno.
 
Specjalnie dla potrzeb nowej linii montażowej, na terenie należącym do firmy Eurocar powstał nowy budynek. W sumie przybyło 17.000 metrów kwadratowych przeznaczonych na montaż samochodów oraz 8.000 metrów niezbędnych dla logistyki całego przedsięwzięcia. Dzięki tym zmianom możliwości produkcyjne zakładu w Solomonowie wzrosły do 45.000 pojazdów rocznie. Zakład na Ukrainie zajmuje się montażem wszystkich modeli z oferty koncernu rodem z Mlada Boleslav: Skoda Octavia i Skoda Octavia Tour – pierwszej i drugiej generacji, Skody Fabia oraz Skody Superb. W fabryce składa się również samochody marek VW i Audi.
 
Ukraina jest jednym z kluczowych rynków, jeśli chodzi o strategię rozwoju Skoda Auto. Podczas gdy zakład w Solomonovie zmontował w zeszłym roku 9.788 aut, to dzięki otwarciu linii typu MKD spodziewana wielkość produkcji w 2006 r. wynosi już 16.000 samochodów marki Skoda. W 2002 r. Eurocar zaczynał swoją działalność od zmontowania 1.990 pojazdów.
 
Czytaj także:

Nowe centrum CKD Skoda Auto (2006-05-05)
 
Zobacz więcej o marce Skoda

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

~qrde 2006-05-15

Qrde, wszędzie więcej tylko w Polsce mniej:/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.