Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej Skody z Ukrainy

Więcej Skody z Ukrainy

Firma Eurocar, zajmująca się od 2002 r. montażem pojazdów marki Skoda na Ukrainie, zwiększa, dzięki otwarciu nowej linii montażowej, roczną produkcję.

Więcej Skody z Ukrainy

Dotychczas fabryka w Solomonowie montowała auta w formacie SKD. Otwarcie linii montażowej typu MKD oznacza składanie samochodów z o wiele większej liczby komponentów. W odróżnieniu od linii typu SKD, nadwozia dostarczane na Ukrainę nie są zmontowane – wszystkie części trafiają tu osobno.
 
Specjalnie dla potrzeb nowej linii montażowej, na terenie należącym do firmy Eurocar powstał nowy budynek. W sumie przybyło 17.000 metrów kwadratowych przeznaczonych na montaż samochodów oraz 8.000 metrów niezbędnych dla logistyki całego przedsięwzięcia. Dzięki tym zmianom możliwości produkcyjne zakładu w Solomonowie wzrosły do 45.000 pojazdów rocznie. Zakład na Ukrainie zajmuje się montażem wszystkich modeli z oferty koncernu rodem z Mlada Boleslav: Skoda Octavia i Skoda Octavia Tour – pierwszej i drugiej generacji, Skody Fabia oraz Skody Superb. W fabryce składa się również samochody marek VW i Audi.
 
Ukraina jest jednym z kluczowych rynków, jeśli chodzi o strategię rozwoju Skoda Auto. Podczas gdy zakład w Solomonovie zmontował w zeszłym roku 9.788 aut, to dzięki otwarciu linii typu MKD spodziewana wielkość produkcji w 2006 r. wynosi już 16.000 samochodów marki Skoda. W 2002 r. Eurocar zaczynał swoją działalność od zmontowania 1.990 pojazdów.
 
Czytaj także:

Nowe centrum CKD Skoda Auto (2006-05-05)
 
Zobacz więcej o marce Skoda

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Superb - 15 lat flagowego modelu

Skoda Superb - 15 lat flagowego modelu

Aktualności 2016-10-25

Skoda Kodiaq - wystartowała produkcja!

Skoda Kodiaq - wystartowała produkcja!

Aktualności 2016-10-20

Komentuj:

~qrde 2006-05-15

Qrde, wszędzie więcej tylko w Polsce mniej:/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj