mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej bezpieczeństwa w GM

Więcej bezpieczeństwa w GM

Ale dopiero od 2010 roku i na razie raczej tylko w USA, choć nowy system w podobnej postaci zawita na pewno do marek globalnych amerykańskiego giganta.

Już za pięć lat jego dwa systemy - OnStar i kontrola stabilizacji auta - mają zostać zaprzęgnięte do współpracy standardowo we wszystkich autach. Ideą tego pierwszego jest ułatwianie kontaktu ze służbami ratowniczymi - łączenie z najbliższą, dostępną jednostką na żądanie kierowcy - i automatyczne wzywanie pomocy w momencie wypadku - samoczynne, po detekcji incydentu przez komputer pokładowy.

Według danych, miesięcznie rejestruje się w USA około 11 tys. telefonów i 800 wezwań pouderzeniowych, pochodzących z OnStar. Natomiast drugi system, nazwany w przypadku aut GM-a StabiliTrack, to klasyczny układ kontroli stabilności dynamicznej auta. Będzie on montowany jako wyposażenie standardowe we wszystkich półciężarówkach i SUV-ach od 2007 roku, a w większych modelach już od dziś włącznie z ABS i traction control.

Można spodziewać się, że GM z czasem wyposaży w takie pakiety bezpieczeństwa wszystkie auta swoich marek. Należy pamiętać, że to właśnie do amerykańskiego producenta należy Opel, Saab i Vauxhall.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross