mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej klocków od Tomex Hamulce

Więcej klocków od Tomex Hamulce

Jeden z największych producentów klocków i szczęk hamulcowych w Europie, firma Tomex Hamulce zakończyła kolejną inwestycję. W zakładzie należącym do firmy uruchomiono zestaw automatycznych pras, które pozwolą zwiększyć produkcję aż czterokrotnie.

Więcej klocków od Tomex Hamulce
Firma Tomex Hamulce zakończyła proces wdrażania jednej z większych inwestycji w ostatnich latach. Uruchomiony został, jako pierwszy w Polsce, najnowocześniejszy zestaw automatycznych pras, który dzięki pełnej automatyzacji podnosi czterokrotnie wydajność produkcyjną. Co 15 sekund wypuszczany jest gotowy klocek hamulcowy, przy czym cały proces produkcyjny jest monitorowany przez system komputerowy. Czas cyklu, temperatura, ciśnienie oraz pomiar grubości nakładki ciernej przed, w trakcie i po prasowaniu są z góry ściśle określone i od początku do końca kontrolowane już nie przez człowieka, ale przez najnowocześniejsze oprogramowanie, które czuwa także nad procesem samooczyszczania. W pełni skomputeryzowana linia zapewnia najwyższy światowy poziom jakościowy klocków – są produkowane w cyklu 9. odparowań dla zapewnienia najwyższej jakości materiału ciernego. Technologia ta pozwala na równomierne wygrzewanie z każdej strony i zapewnia jednakową gęstość każdego klocka hamulcowego. Na całej powierzchni materiału ciernego zachodzą równomiernie reakcje chemiczne, dzięki czemu każdy klocek jest tej samej, wysokiej jakości.

Inwestycja ta wraz z połączeniem scorchingu czyli podwójnego wypalenia, który Tomex oferuje jako jedyny producent w tej części Europy, stawia firmę w czołówce światowych producentów materiałów ciernych. Pełna automatyzacja z jednej strony zapewnia wysokiej jakości produkt, z drugiej natomiast oferuje niższy koszt produkcji przy tzw. długich seriach.

Firma Tomex Hamulce jest jednym z największych producentów klocków oraz szczęk hamulcowych, w Europie. Każdego roku hale produkcyjne firmy opuszcza ponad 4,5 mln klocków hamulcowych do samochodów osobowych i ciężarowych. W firmie zatrudnienie znajduje obecnie ponad 130 osób.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq Scout – premiera
Skoda Karoq Scout – premiera
Na salonie samochodowym w Paryżu jesienią tego roku Skoda zaprezentuje kolejny uterenowiony model z serii Scout. Oto nowa Skoda Karoq Scout.