mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej miejsca w strefach na nowe inwestycje

Więcej miejsca w strefach na nowe inwestycje

Nowe miejsca pracy oraz większe możliwości rozwoju dla lokalnych firm to planowane korzyści z powiększenia krakowskiej, mieleckiej i wałbrzyskiej SSE.

Więcej miejsca w strefach na nowe inwestycje
Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączone zostaną grunty położone w miastach: Wrocław, Opole, Wałbrzych, Oława i Pilawa Górna oraz w gminach: Jelcz-Laskowice, Nysa i Brzeg Dolny. Po zmianach powierzchnia strefy wyniesie ponad 2073 ha. Szacuje się, że zrealizowane na tych terenach inwestycje pozwolą utworzyć około 11 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i ponad 2 tys. w jej otoczeniu. Przewidywane inwestycje na tym terenie wyniosą około 4,6 mld zł.

Obszar Krakowskiej SSE zwiększy się do ponad 558 ha. Włączone do niej zostaną tereny położone w miastach Bochnia, Tarnów, Bukowno, Oświęcim, Skawina i Kraków oraz w gminach: Zator i Chełmek. Szacuje się, że na włączonych do strefy gruntach może powstać ponad 2 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i ok. 500 w jej otoczeniu.

Powierzchnia mieleckiej SSE po zmianach wyniesie 1246 ha. Włączono do strefy tereny położone w gminach Głogów Małopolski i Trzebownisko oraz miastach Zamość, Lubartów i Krosno. Szacuje się, że na objętych strefą gruntach mogą zostać zrealizowane inwestycje o nakładach ok. 1,4 mld złotych tworzące ok. 5 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i prawie tysiąc w jej otoczeniu.

Podobne wiadomości:

Zachodnia Obwodnica Poznania gotowa!

Zachodnia Obwodnica Poznania gotowa!

Polskie drogi 2014-12-20

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.