mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej miejsca w strefach na nowe inwestycje

Więcej miejsca w strefach na nowe inwestycje

Nowe miejsca pracy oraz większe możliwości rozwoju dla lokalnych firm to planowane korzyści z powiększenia krakowskiej, mieleckiej i wałbrzyskiej SSE.

Więcej miejsca w strefach na nowe inwestycje
Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączone zostaną grunty położone w miastach: Wrocław, Opole, Wałbrzych, Oława i Pilawa Górna oraz w gminach: Jelcz-Laskowice, Nysa i Brzeg Dolny. Po zmianach powierzchnia strefy wyniesie ponad 2073 ha. Szacuje się, że zrealizowane na tych terenach inwestycje pozwolą utworzyć około 11 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i ponad 2 tys. w jej otoczeniu. Przewidywane inwestycje na tym terenie wyniosą około 4,6 mld zł.

Obszar Krakowskiej SSE zwiększy się do ponad 558 ha. Włączone do niej zostaną tereny położone w miastach Bochnia, Tarnów, Bukowno, Oświęcim, Skawina i Kraków oraz w gminach: Zator i Chełmek. Szacuje się, że na włączonych do strefy gruntach może powstać ponad 2 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i ok. 500 w jej otoczeniu.

Powierzchnia mieleckiej SSE po zmianach wyniesie 1246 ha. Włączono do strefy tereny położone w gminach Głogów Małopolski i Trzebownisko oraz miastach Zamość, Lubartów i Krosno. Szacuje się, że na objętych strefą gruntach mogą zostać zrealizowane inwestycje o nakładach ok. 1,4 mld złotych tworzące ok. 5 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i prawie tysiąc w jej otoczeniu.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross