mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej miejsca w strefach na nowe inwestycje

Więcej miejsca w strefach na nowe inwestycje

Nowe miejsca pracy oraz większe możliwości rozwoju dla lokalnych firm to planowane korzyści z powiększenia krakowskiej, mieleckiej i wałbrzyskiej SSE.

Więcej miejsca w strefach na nowe inwestycje
Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączone zostaną grunty położone w miastach: Wrocław, Opole, Wałbrzych, Oława i Pilawa Górna oraz w gminach: Jelcz-Laskowice, Nysa i Brzeg Dolny. Po zmianach powierzchnia strefy wyniesie ponad 2073 ha. Szacuje się, że zrealizowane na tych terenach inwestycje pozwolą utworzyć około 11 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i ponad 2 tys. w jej otoczeniu. Przewidywane inwestycje na tym terenie wyniosą około 4,6 mld zł.

Obszar Krakowskiej SSE zwiększy się do ponad 558 ha. Włączone do niej zostaną tereny położone w miastach Bochnia, Tarnów, Bukowno, Oświęcim, Skawina i Kraków oraz w gminach: Zator i Chełmek. Szacuje się, że na włączonych do strefy gruntach może powstać ponad 2 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i ok. 500 w jej otoczeniu.

Powierzchnia mieleckiej SSE po zmianach wyniesie 1246 ha. Włączono do strefy tereny położone w gminach Głogów Małopolski i Trzebownisko oraz miastach Zamość, Lubartów i Krosno. Szacuje się, że na objętych strefą gruntach mogą zostać zrealizowane inwestycje o nakładach ok. 1,4 mld złotych tworzące ok. 5 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i prawie tysiąc w jej otoczeniu.

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Aktualności 2015-02-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech