mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej mocy dla BMW M6

Więcej mocy dla BMW M6

Samochody od BMW z trójkolorową literką "M" to zawsze bardzo mocne maszyny. Jednak BMW M6 z pakietem Competition Package mają teraz jeszcze więcej pary.

Więcej mocy dla BMW M6
Standardowa moc BMW M6 to 560KM z 8-cylindrowego silnika 4,4 litra. Ciężko mówić o niedoborze, ale gdyby ktoś zapragnął lepszych osiągów, Bawarczycy przygotowali nowy pakiet Competition Package, polepszający możliwości luksusowego coupe i kabrioletu.

Zarówno BMW M6 Gran Coupe, jak i wersja bez dachu Convertible, dostępne są w tej nowej wersji. Competition Package wyrównuje moc i moment obrotowy do pełnych, bardzo przyjemnych wartości - 600KM i 700Nm (dostępny w szerokim zakresie obrotów, od 1500 do 6000 na minutę). Przekłada się to na przyspieszenie w 11,8 sekundy... do 200km/h, oczywiście. Pierwsza "setka" pojawia się po 3,9 sekundy wduszania pedału przyspieszenia do podłogi.

BMW M6 Competition Package ma tradycyjny "kaganiec" w postaci elektronicznego ogranicznika prędkości maksymalnej do 250km/h. Jednak jeszcze przed odbiorem auta można tę barierę przesunąć za dopłatą do 305km/h. Niewykluczone, że i to nie jest kres możliwości najmocniejszej "szóstki". Poza usprawnieniami napędu, M6 Competition Package odróżnia się od bazowej "emki" m.in. usztywnionym zawieszeniem, aktywnym dyferencjałem i mniej czujną kontrolą stabilności w ustawieniu sportowym - wszystko po to, by zwiększony potencjał był lepiej odczuwalny i dawał więcej przyjemności z jazdy. Aby odróżnić wersję Competition Package od podstawowej, założono tu także dwukolorowe felgi o średnicy 20 cali i czarne, podwójne końcówki wydechu. Sprzedaż najmocniejszego BMW Serii 6 rusza w czerwcu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 6
BMW Seria 6
Cena podstawowa już od: 271 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW M6 Competition Package: Więcej M-poweru

auto motor i sport 2015-05-18

BMW M6 Competition Package to więcej sportowego charakteru w już wystarczająco sportowym M6. Co zyskujemy w specjalnym pakiecie?

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.