mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej o Porsche Panamera

Więcej o Porsche Panamera

Na zbliżających się wrześniowych targach IAA we Frankfurcie niemiecki producent może zaprezentować po raz pierwszy, oficjalnie, czwarty model z nowej serii.

Więcej o Porsche Panamera

Jednak, odwrotnie niż dotychczas z modelem Cayenne i odmiennie w stosunku do wcześniejszych informacji, Porsche nie ma zamiaru współpracować przy pracach konstrukcyjnych i produkcyjnych.

Sportowy SUV powstaje razem z VW Touaregiem, ale producent chce tym razem samodzielnie, szybciej i jeszcze bardziej zyskownie (Cayenne świetnie się sprzedaje) wdrożyć kolejne auto, na które zanosi się od trzech lat.

Producent podchodzi już do niego ambicjonalnie: "Porsche straci na wizerunku jeżeli model z czwartej serii nie pojawi się na rynku", miał powiedzieć jeden z wysokich menedżerów firmy.

Firma ma najlepsze wskaźniki zyskowności na pojedynczym aucie na świecie, co daje jej możliwość podjęcia ryzyka wdrożenia nowego modelu, nawet gdyby musiała kilka lat czekać na zwrot z takiej inwestycji. Według wstępnych ocen, nie wcześniej niż w 2009 roku.

Przed decyzją o budowie Cayenne (1997r.) Porsche zarabiało około 85 milionów Euro, później zysk skoczył do ponad miliarda w 2003/04 roku. Nic dziwnego zatem, że firma ma kapitał na samodzielne udźwignięcie kolejnej dużej inwestycji.

Nie do końca zagospodarowana fabryka w Lipsku już czeka na nowy model.


Więcej o  Porsche Panamera:

Kiedy Porsche 4d?

Porsche Panamera

Czterodrzwiowe coupe Porsche

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.