mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej o Porsche Panamera

Więcej o Porsche Panamera

Na zbliżających się wrześniowych targach IAA we Frankfurcie niemiecki producent może zaprezentować po raz pierwszy, oficjalnie, czwarty model z nowej serii.

Więcej o Porsche Panamera

Jednak, odwrotnie niż dotychczas z modelem Cayenne i odmiennie w stosunku do wcześniejszych informacji, Porsche nie ma zamiaru współpracować przy pracach konstrukcyjnych i produkcyjnych.

Sportowy SUV powstaje razem z VW Touaregiem, ale producent chce tym razem samodzielnie, szybciej i jeszcze bardziej zyskownie (Cayenne świetnie się sprzedaje) wdrożyć kolejne auto, na które zanosi się od trzech lat.

Producent podchodzi już do niego ambicjonalnie: "Porsche straci na wizerunku jeżeli model z czwartej serii nie pojawi się na rynku", miał powiedzieć jeden z wysokich menedżerów firmy.

Firma ma najlepsze wskaźniki zyskowności na pojedynczym aucie na świecie, co daje jej możliwość podjęcia ryzyka wdrożenia nowego modelu, nawet gdyby musiała kilka lat czekać na zwrot z takiej inwestycji. Według wstępnych ocen, nie wcześniej niż w 2009 roku.

Przed decyzją o budowie Cayenne (1997r.) Porsche zarabiało około 85 milionów Euro, później zysk skoczył do ponad miliarda w 2003/04 roku. Nic dziwnego zatem, że firma ma kapitał na samodzielne udźwignięcie kolejnej dużej inwestycji.

Nie do końca zagospodarowana fabryka w Lipsku już czeka na nowy model.


Więcej o  Porsche Panamera:

Kiedy Porsche 4d?

Porsche Panamera

Czterodrzwiowe coupe Porsche

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.