mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej przestrzeni, więcej inwestycji

Więcej przestrzeni, więcej inwestycji

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła swój obszar o 110 ha. Stwarza to możliwość przyciągnięcia kolejnych inwestorów, w tym także z branży motoryzacyjnej. W WSSE zainwestowało już wielu producentów i dostawców z tego sektora.

Więcej przestrzeni, więcej inwestycji
Pod koniec czerwca bieżącego roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła swój obszar o 110 ha. Łącznie tereny należące do strefy liczą teraz 1,5 tys. ha. Zmiana powierzchni dotyczyła pięciu podstref. Najbardziej, bo dwukrotnie rozszerzyła się podstrefa w Skarbimierzu (woj. opolskie), która obejmuje obecnie 131 ha. Podstrefę wrocławską powiększono o 14 ha, podstrefę w Nowej Rudzie o 4 ha, a w Wałbrzychu dokonano niewielkiej korekty o pół hektara. Zmiany spowodowały, że podstrefa we Wrocławiu jest mniejsza od wałbrzyskiej podstrefy tylko o 3 ha. Największy Wałbrzych dysponuje 192 ha, a drugi w kolejności Wrocław - 189 ha. Jednocześnie utworzono nową podstrefę w Kościanie (woj. wielkopolskie). W skład WSSE wchodzi obecnie 31 podstref.

Powiększenie terenów wchodzących w skład strefy ekonomicznej pozwoli na kolejne inwestycje. Nowe obszary pomogą przyciągnąć kolejnych inwestorów zagranicznych. Do tej pory w WSSE ulokowało się wiele firm, także tych związanych z przemysłem motoryzacyjnym (m.in. Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. - skrzynie przekładniowe, Toyota Motor Industries Poland Sp. z o. o. - silniki diesla, Faurecia Wałbrzych Sp. z o.o. - metalowe komponenty do siedzeń samochodowych). Tylko w drugim kwartale bieżącego roku, strefa wydała trzy nowe zezwolenia na rozpoczęcie działalności dla firm, które stworzą blisko 800 nowych miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

BMW spokojne

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.